[ad_1]

ارتش میانمار کودتا را اعلام کرد … بازداشت آنگ سان سوچی

پیوند_انتخابی
【هانوی (ویتنام) = AP / Newsis】 آقای آنگ سان سوچی ، بهترین رهبر میانمار ، در مجمع جهانی اقتصاد ASEAN در هانوی ، ویتنام در تاریخ 13 سپتامبر 2018 2018 شرکت می کند.

[서울=뉴시스]خبرنگار جی لی = ژاپن و استرالیا نیز در مورد کودتای نظامی در میانمار ابراز نگرانی کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس ، کاتو کاتسونوبو وزیر امور خارجه ژاپن در بیانیه ای در بیانیه ای گفت: “ژاپن معتقد است که برای نیروهای مربوطه مهم است که موضوع را با گفتگوی مبتنی بر رویه های دموکراتیک مسالمت آمیز حل کنند.”

دولت ژاپن هشدار ایمنی به ژاپنی ها در میانمار داده است تا مراقب درگیری های احتمالی باشند.

نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون گفت که با هر تلاشی برای لغو نتایج انتخابات در میانمار مخالف است و از همه نیروها خواست تا به هنجارهای دموکراتیک پایبند باشند.

وزارت امور خارجه سنگاپور نیز بیانیه ای صادر کرد و تأکید کرد که امیدوار است همه نیروهای میانمار برای نتایج مثبت و صلح آمیز تلاش کنند.

تلویزیون نظامی میانمار یک روز قبل مشاور آنگ سان سوچی و مقامات حزب حاکم را بازداشت کرد و گفت ارتش یک سال بر کشور حکومت خواهد کرد.

این حادثه قبل از اولین جلسه پارلمان تازه انتخاب شده میانمار بود.

اتحادیه دموکراتیک خلق (NLD) به رهبری مشاور سوزی ، با پیروزی در انتخابات عمومی سال 2015 ، به حکومت نظامی طولانی مدت میانمار پایان داد.

این حزب در نوامبر سال گذشته نیز در انتخابات پیروز شد ، اما احتمال کودتا در حالی مطرح شد که ارتش میانمار سو raised ظن به انتخابات ناعادلانه را مطرح کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *