[ad_1]

پیوند_انتخابی
[베오그라드=신화/뉴시스] یک میلیون دوز واکسن کرونا 19 ، ساخته شده توسط سینوفارم چین ، در شانزدهم وارد فرودگاه بلگراد در صربستان شد. رئیس جمهور الكساندر بوتیچ (در مركز) ، كه شخصاً از فرودگاه بازدید كرده بود ، با سفیر چین چونبو در مقابل وسیله نقلیه تخلیه واكسن Sinoparm ، عکس یادگاری گرفت. 2021.01.17

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جائه جون = شرکت دارویی چینی Sinoparm (中國 醫藥 集團) 1 میلیون دوز از واکسن ویروس کرونا ویروس کرونا ساخته و تولید شده خود (کرونا 19) را در صربستان تحویل داد ، خبرگزاری دولتی شینهوا نیوز در هفدهم گزارش داد.

طبق گزارش رسانه ها ، 1 میلیون دوز واکسن COVID-19 که توسط سینوپارم به صربستان تحویل داده شد ، روز قبل از طریق هوا به صورت محلی وارد شد.

صربستان اولین کشور در اروپا است که واکسن کرونا 19 ، تولید شده در چین را به صورت عمده معرفی می کند.

الكساندر بوسی ، رئیس جمهور صربستان گفت: “من كاملاً به كیفیت واكسن در چین اعتماد دارم. من از رئیس جمهور شی جین پینگ و رهبری چین سپاسگزارم.” او گفت که مایه زنی می کند.

صربستان با عجله واکسن کرونا 19 را که توسط شرکت فایزر در ایالات متحده و واکسن روسی Sputnik V تولید شده وارد کرده و واکسیناسیون را آغاز کرد.

اگر مقامات از واکسن Sinofam Corona 19 استفاده کنند ، انتظار می رود هجدهمth در اسرع وقت شروع شود.

در اروپا ، مجارستان که ارتباط عمیقی با چین دارد ، در تلاش است واکسن COVID-19 Sinoparm را نیز تهیه کند.

چین تأکید کرد که “واکسن کرونا 19 یک کالای عمومی در جهان است” و با توزیع فعال واکسن های داخلی در جنوب شرقی آسیا ، آمریکای مرکزی و جنوبی و کشورهای آفریقایی روابط را تقویت کرد.

در همین حال ، اندونزی ، ترکیه ، تایلند ، اوکراین و پرو شروع به دریافت سفارشات واکسن چینی کرونا 19 به مقدار زیاد کرده اند.

پیش از این ، رئیس جمهور بوچیچی گفته بود كه به امید خرید واكسن Corona 19 نامه ای به چین ارسال كرده است و نخست وزیر آنا برناویچ نیز در روز دهم گفت كه Sinopam قبلاً آژانس های مرتبط با چین را برای صادرات واكسن Corona 19 به صربستان تأیید كرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *