[ad_1]

رئیس جمهور بایدن قول داد کره جنوبی را به دلیل مشکل USFK “سیاه نمایی” نکند
وابستگی اقتصادی به کره و چین زیاد است ، اما ایالات متحده در امنیت مهم است
کارشناس “اتحاد کره-آمریکا و ژاپن بدترین حالت برای چین است”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]

[서울=뉴시스] خبرنگار Kwon Seong-geun = هنگ کنگ South China Morning Post (SCMP) در تاریخ 30th گزارش داد که چین هنگام شروع دولت ایالات متحده احساس بحران در جنبش بین کره جنوبی و ایالات متحده را دارد.

SCMP به نقل از یك متخصص اظهار داشت كه کره باید وابستگی اقتصادی خود به چین و همکاری های امنیتی با ایالات متحده را متعادل کند.

این روزنامه گفته است كه به دلیل رقابت با چین و نگرانی در مورد كره شمالی ، انتظار می رود كه دولت بایدن روابط خود را با كره جنوبی ، یك اتحاد كلیدی در شبه جزیره كره ، بهبود بخشد.

پس از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، وزیر دفاع ایالات متحده و RC آمادگی خود را برای از سرگیری آموزش های ترکیبی ابراز داشتند و وزیر دفاع جدید ایالات متحده ، لوید آستین ، تعهد محکمی در دفاع از اتحاد دیرینه خود داد.

اگرچه رئیس جمهور بایدن ابتکار مشخصی را برای استراتژی هند و اقیانوس آرام فاش نکرد ، اما کارشناسان دیپلماتیک گفتند که انتظار می رود کره جنوبی بخشی مهم از استراتژی ایالات متحده در منطقه باشد.

سیندینگ ری ، معاون رئیس انستیتوی امور بین الملل دانشگاه فودان ، به SCMP گفت ، “بایدن قول داد برخلاف رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ ، که حتی در مورد خروج نیروهای آمریکایی به کره در مورد مسئله هزینه های دفاعی بین قزاقستان و ایالات متحده بحث کرد. از نیروهای آمریکایی در کره برای سیاه نمایی استفاده نکنند. “

“درست است که کره از نظر اقتصادی به چین وابسته است ، اما امنیت ملی از اقتصاد مهمتر است.” تقویت خواهد شد. “

گووهی ، محقق م Instituteسسه فناوری نانام در چین ، گفت: “دولت بایدن ترمیم روابط بین کره و ژاپن را که با مشکلات تجاری و تاریخی دست و پنجه نرم می کنند تسریع خواهد کرد.”

وی توضیح داد: ایالات متحده با کره و ژاپن وارد اتحاد نظامی جداگانه ای شده است ، اما بایدن برای بازگرداندن اتحاد کره و ژاپن به احتمال زیاد در اختلافات کره و ژاپن مستقیماً مداخله می کند.

جین چان لانگ ، استاد دانشگاه رنمین گفت که انتظار دارد کره تعادل بین ایالات متحده و چین را حفظ کند.

“چین اجازه حمله به کره شمالی را به کره جنوبی نمی دهد ، که این یک ضمانت مهم برای امنیت کره جنوبی است. از این طریق چین نه تنها در اقتصاد بلکه در امنیت کره جنوبی نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.”

از سوی دیگر ، وو شیانینگ ، استادیار دانشگاه ماكائو ، گفت كه این عامل منفی در اتحاد RK-US است و گفت: RK و ایالات متحده در مورد خلع سلاح هسته ای كره شمالی با هم اختلاف دارند.

پروفسور وو گفت: “دولت مون جائه این می خواهد ایالات متحده گفتگو با کره شمالی را از سر بگیرد ، اما بایدن رئیس جمهور گفت که کیم جونگ اون ملاقات نخواهد کرد مگر اینکه رئیس جمهور دولت کره شمالی قول خلع سلاح هسته ای دهد.” ادامه دهید و این همان چیزی است که رئیس جمهور مون نمی خواهد به صلح در شبه جزیره کره امیدوار باشد و کره شمالی را بیش از حد تحریک نکند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *