[ad_1]

پیوند_انتخابی
[Пекин = AP / Newsis]نخست وزیر نیوزیلند ، جشیندا آدن (چپ) ، که به چین سفر کرده بود ، در مراسم امضای برگزار شده در کنگره خلق پکن در اول (به وقت محلی) و گفتگو با نخست وزیر چین ، لی کقیانگ شرکت کرد. نخست وزیر لی از نیوزیلند خواست تا در جلسه با آدن یک فضای سرمایه گذاری “منصفانه ، شفاف و راحت” برای استفاده از تجهیزات ارتباطی چین برای نیوزیلند فراهم کند. پیش از این نیوزیلند از افزایش نفوذ چین در اقیانوس آرام جنوبی ابراز نگرانی کرده بود. این تنش هنگامی ایجاد شد که هواوی اعلام کرد هواوی را از تجارت ساخت شبکه های تلفن همراه 5G کنار می گذارد. 04/01/2019

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = چین توافق نامه ای برای ارتقا the قرارداد تجارت آزاد (FTA) موجود در تاریخ 26 ام با نیوزلند امضا کرد.

به گفته وزارت بازرگانی چین ، در همان روز ، مدیر بازرگانی وانگ یوانتائو و وزیر تجارت نیوزلند دامیان اوکانر مراسم امضای ویدئو را برگزار کردند و توافقنامه ارتقا China چین و نیوزیلند را امضا کردند.

چین و نیوزیلند در آوریل 2008 توافق نامه تجارت آزاد را امضا کردند. FTA از اکتبر همان سال لازم الاجرا شد.

با انعقاد این قرارداد ، قرارداد تجارت آزاد بین دو کشور به مدت 12 سال بهبود یافته است.

پیش بینی می شود با ارتقا دارایی های ثابت نیوزیلند با چین ، آستانه صادرات برای چین کاهش یابد. اگر محصولات لبنی ، چوبی یا غذاهای دریایی نیوزیلند به چین وارد شود ، تعرفه های مربوطه کاهش یا حذف می شود.
چین تصمیم گرفته است زمینه های دیگری مانند حمل و نقل هوایی ، آموزشی و مالی را به نیوزلند باز کند.

در همین حال ، چین اکنون بزرگترین شریک تجاری نیوزیلند است. در حال حاضر ، تجارت بین دو کشور بیش از 32 میلیارد دلار نیوزلند (حدود 2.5 تریلیون وون) در سال است.

نخست وزیر نیوزیلند گفت: “FTA بین دو کشور در میان همه گیر جدید ویروس کرونا (کرونا 19) و بحران اقتصادی جهانی.
ارتقا بسیار مهم است. “

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *