[ad_1]

“اختلاف نظر بین ایالات متحده و چین وجود دارد ، اما منافع مشترک دو کشور بسیار بیشتر از اختلاف است.”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار یون سان مون = اعتراض شدید چین به اولین سفر رئیس جمهور آمریکا جو بایدن به وزارت امور خارجه پس از روی کار آمدن و خواندن چین “جدی ترین رقیب”.

به گفته وزارت امور خارجه چین در تاریخ 5 ، سخنگوی وانگ وون بن در یک جلسه توجیهی منظم در طول روز گفت: “چین و ایالات متحده دو قدرت بزرگ برای محافظت از صلح و ثبات جهان و ترویج توسعه و رفاه جهانی با مشترکات گسترده هستند. علاقه و مسئولیت ویژه و مهم “اختلاف نظر بین ایالات متحده و چین وجود دارد ، اما منافع مشترک دو کشور بسیار بیشتر از آن است.”

سخنگوی وانگ گفت: “از آنجا که ایالات متحده ، چین و ایالات متحده با یکدیگر همکاری می کنند ، ما کارهای زیادی را برای هر دو کشور و جهان انجام خواهیم داد.” وی گفت که این کار باید گسترش یابد.

وی سپس تأکید کرد که “چین درگیری با ایالات متحده نخواهد داشت ، مقابله نخواهد کرد ، روابط احترام متقابل و همکاری متقابل را توسعه می دهد ، در حالی که از حاکمیت ، امنیت و منافع کشور در حال توسعه محافظت می کند.”

سخنگوی وانگ گفت: “من امیدوارم که ایالات متحده در پاسخ به اراده عمومی دو کشور و روند زمانه به روابط عادی و منطقی چین و آمریکا و چین نگاه کند” و گفت. ما در همین تلاش هستیم جهت به عنوان چین ، با تمرکز بر همکاری ، امیدوارم که من درگیری را به خوبی کنترل کنم.

پیش از این ، رئیس جمهور بایدن در روز چهارم (به وقت محلی) از وزارت امور خارجه دیدار کرد و در سخنرانی خود گفت که “چین جدی ترین رقیب آمریکا است” ، وی تأکید کرد که با حملات چین به حقوق بشر ، حقوق بشر ، مالکیت معنوی و جهانی روبرو خواهد شد. حکومت. با این حال ، وی گفت که آماده همکاری با چین در شرایطی است که مطابق با منافع ایالات متحده باشد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *