[ad_1]

شین کیانگ ، نایب رئیس مرکز تحقیقات آمریکایی در دانشگاه فودان
“توافق دو جانبه آمریکا در مورد بازرسی های عمومی … بایدن حتی از این هم بدتر است

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]

[서울=뉴시스] گزارشگر Ji-Ye Lee = کارشناسان چینی اظهار داشتند که چین باید برای احتمال بدتر شدن روابط ایالات متحده و چین با جو بایدن به عنوان دولت بعدی ایالات متحده آماده شود. گفته شده است که چین باید از طریق “آموزش” ارائه شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ اقدامات خود نجات در برابر فشار ایالات متحده را انجام دهد.

زینگ کیانگ ، معاون مرکز تحقیقات آمریکایی در دانشگاه فودان چین ، گفت: “ترامپ توانسته است از چین به عنوان” شریک “دشمن” ترویج و شکل دهد. ” منصب شود

“بسیاری از سیاست های بایدن ، به ویژه هنگامی که صحبت از چین می شود ، مشابه سیاست های ترامپ خواهد بود.”

معاون رئیس شین گفت: “میراث ترامپ موافقان و مخالفان خود را برجای گذاشته است. این امر باعث شده است كه چینی ها بار دیگر مطالعه كنند. بسیاری از افسانه ها در مورد ایالات متحده را نابود كرد.” “چین سه درس از رئیس جمهور ترامپ آموخته است.”

وی گفت: “ما نباید بیش از حد انتظارات یا تخیلات غیرواقعی در مورد روابط آینده چین و ایالات متحده داشته باشیم.” “چین تکامل یافته است و ایالات متحده یک توافق دوجانبه دارد که باید تحت کنترل چین باشد. ترامپ این کار را به روشی غیر منتظره انجام می دهد.” “من همین را به چینی ها نشان دادم و بایدن در آینده می تواند از ترامپ هم بدتر باشد.”

“لازم است یک ارزیابی تجربی از روابط چین و ایالات متحده انجام شود. ما معتقد بودیم که همکاری تجاری می تواند نیروی محرکه و سنگ بنای توسعه روابط بین کشورها باشد و تبادل فرهنگی مختل نشود.” “ما در واقع ثابت کردیم که این تصمیم اشتباه بوده است.” نشان داد.

معاون رئیس شین بارها خواستار این امر شده است: “به نظر می رسد که ما باید برای وخیم شدن روابط چین و آمریکا آماده شویم.”

وی اظهار داشت: ما دیگر نمی توانیم به زنجیره تأمین بین المللی ، قوانین تجارت عادلانه و حسن نیت سایر کشورها برای رفع نقایص خود در روابط چین و آمریکا مانند موارد فنی اعتماد کنیم. ما به تلاش خود اعتماد می کنیم. ” او تاکید کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.