[ad_1]

“ما باید تمام مطالب تحقیقاتی را در ووهان به اشتراک بگذاریم و اجازه مصاحبه با بیماران و غیره را بدهیم.”
تیم بین المللی WHO در روز چهاردهم وارد ووهان می شود …

پیوند_انتخابی
[우한=AP/뉴시스]تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) در روز چهاردهم وارد فرودگاه ووهان در استان هوبئی در مرکز چین شد ، مراحل مهاجرت را به پایان رساند و از یک مقام لباس محافظ چینی دستورالعمل دریافت کرد. تیم تحقیقاتی WHO ، متشکل از متخصصان چند ملیتی ، حدود یک ماه در ووهان اقامت داشتند و بازار ماهیگیری عصبانی را بررسی کردند ، جایی که شیوع تاج 19 در پایان سال 2019 رخ داد.

[서울=뉴시스] خبرنگار جی-یی لی = ایالات متحده از چین خواسته است تا دسترسی بیشتری به تیم تحقیق بین المللی سازمان بهداشت جهانی (WHO) که برای بررسی منشا آلودگی ویروس کرونا (چین) 19 به چین سفر کرده است ، داشته باشد.

به گزارش رویترز ، گرت گریگسببی ، رئیس دفتر امور بین الملل وزارت بهداشت و رفاه ایالات متحده ، اصرار داشت که جلسه هیئت مدیره WHO در هجدهمین (به وقت محلی) چین همه تحقیقات مربوط به نمونه های حیوانی را به اشتراک بگذارد ، مردم و محیط در ووهان جمع شدند.

گریگسببی همچنین تأکید کرد که چین باید به تیم تحقیقاتی WHO اجازه مصاحبه با بیماران ، مراقبان و کارکنان آزمایشگاه در ووهان را بدهد.

ووهان اولین شیوع تاج 19 به طور رسمی گزارش شده در پایان دسامبر 2019 است.

گروه متخصصان بهداشت جهانی WHO در روز چهاردهم وارد ووهان شدند. آنها طبق مقررات قرنطینه چین به مدت 14 روز قرنطینه می شوند و سپس در بازار ماهی ووهان گشت و گذار می کنند تا منشا آنها را بررسی کنند.

تیم تحقیق متشکل از 13 کارشناس از ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا ، ژاپن ، روسیه ، آلمان ، هلند ، قطر و ویتنام بود. دو نفر دیگر بودند ، اما آنها نتوانستند با COVID-19 مثبت در نقطه ترانزیت سنگاپور به من بپیوندند.

دامنه و زمان تحقیقات تیم تحقیق هنوز مشخص نیست. شناخته شده است که تحقیقات اصلی توسط چین انجام می شود و تیم تحقیق در حمایت از این موضوع و تقویت شفافیت نقش دارد.

دولت دونالد ترامپ در آمریكا از چین بخاطر پوشاندن شیوع تاج 19 و ایجاد بیماری همه گیر (همه گیر جهانی) انتقاد كرد و در ابتدا جواب بدی داد.

دولت چین تلاش ایالات متحده برای استفاده سیاسی از این ویروس را انكار كرده و گفته است كه اطلاعات را به طور شفاف و به موقع به اشتراک می گذارد.

چین با تحقیقات WHO همکاری خواهد کرد ، اما موضع دارد که نمی تواند تئوری منشا تاج 19 را در ووهان تشخیص دهد. این اولین گزارش از چین است ، اما ادعا می شود که احتمال زیادی وجود دارد که کرونا 19 همزمان در مناطق مختلف جهان ظاهر شود.

این آکادمی معتقد است که کرونا 19 از حیوانات وحشی مانند خفاش نشأت گرفته و به انسان منتقل شده است. ایالات متحده همچنین شایعاتی را در مورد نشت ویروس از موسسه ووهان مطرح کرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *