[ad_1]

“در مورد روابط ایالات متحده و چین می توان مواردی را درمان کرد … پشت سر گذاشتن مشکلات زیادی برای دولت ترامپ.”
تحریم های رسمی دولت ترامپ “کاملاً عادلانه و ضروری است”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] گزارشگر ی سونگ مون = وزارت امور خارجه چین به رئیس جمهور جو بایدن ، که به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده 20 ام (به وقت محلی) کار خود را آغاز کرد ، تبریک گفت و انتظارات خود را برای روابط ایالات متحده و چین ابراز داشت.

به گفته وزارت امور خارجه چین در تاریخ 21 ، سخنگوی هو چون چون-یینگ در جلسه توجیهی منظم گفت: “به رئیس جمهور بایدن برای به دست گرفتن مسئولیت تبریک می گویم.” هیجان زده شدم ”

سخنگوی هوا همچنین تأکید کرد که “گذشته بسیار دشوار بود.” “پس از یک زمان بسیار دشوار و غیر معمول ، مردم در ایالات متحده ، چین و چین حق دارند از آینده ای بهتر برخوردار شوند.

وی افزود: ما منتظر دولت موفق رئیس جمهور بایدن هستیم.

هوآ همچنین گفت: “رئیس جمهور بایدن در سخنرانی تحلیف خود چندین بار” وحدت “را ذکر کرده است که برای روابط کنونی آمریکا و چین نیز ضروری است. وی گفت: “این امر باعث ایجاد تفرقه و آسیب جدی به مردم هر دو طرف شده است.”

وی استدلال کرد: “ایالات متحده و چین و بسیاری از افراد معقول در سراسر جهان انتظار دارند روابط ایالات متحده و چین در اسرع وقت به مسیر عادی خود برگردند.” .

سخنگوی هوا گفت: اختلافات زیادی بین ایالات متحده و چین از نظر سیستم اجتماعی ، سطح توسعه ، تاریخ و فرهنگ وجود دارد و اختلاف نظر بین دو کشور وجود دارد. ، متوجه شدم که این نباید منجر به تفرقه شود. ”

وی افزود: در روابط بین الملل کشورهایی که دارای نهادهای اجتماعی مختلف ، زمینه های فرهنگی و ایدئولوژی های مختلف هستند می توانند هماهنگ و همزیستی کاملی داشته باشند. “این کشورها می توانند صلح ، امنیت و توسعه جهانی را از طریق گفتگو و همکاری تحقق بخشند.”

هوآ گفت: “رئیس جمهور بایدن اشاره کرد که هیچ چیز برای درمان در ایالات متحده وجود ندارد ، اما روابط ایالات متحده و چین یکسان است.” “در چند سال گذشته ، دولت ترامپ ، به ویژه وزیر خارجه سابق مایک پمپئو ، مشکلات زیادی را در روابط ایالات متحده و چین به جا گذاشته است.” – اشاره کردم.

“ایالات متحده و چین باید شجاع باشند ، خردمندانه نشان دهند ، به حرف های یکدیگر گوش دهند ، رو در رو باشند و به یکدیگر احترام بگذارند.” انتظارات جامعه جهانی این است که ایالات متحده و چین نقش قدرت های بزرگ را به عهده بگیرند. ”

سخنگوی هوا افزود: “اگر اراده داشته باشیم ، می توان هر کاری را انجام داد.” “اگر هر دو طرف سخت کار کنند ، فرشته در روابط ایالات متحده و چین قادر به غلبه بر نیروهای شیطانی خواهد بود.

هنگامی که چین اعلام کرد که در حال تحریم 28 آمریکایی ضدچینی است که به موقع برای تحلیف رئیس جمهور بایدن ، حاکمیت چین را به شدت نقض کرده اند ، وی گفت “کاملاً عادلانه و ضروری است”

وی گفت: این اقدامات عزم دولت چین را برای محافظت از منافع ملی به طور كامل نشان داده است.

وی تأكید كرد ، “ما امیدواریم كه دولت جدید روابط منطقی چین و آمریكا و چین را مورد توجه قرار دهد ، با رفاه مردم هر دو طرف آغاز شود و در همان جهت چین كار كند.”

علاوه بر این ، “من امیدوارم که دولت جدید با چین وارد تعارض نشود ، با روحیه احترام متقابل و همکاری متقابل با این درگیری مقابله و همکاری و کنترل نکند.” گفت

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.