[ad_1]

“اگر یوان به قدرت خود ادامه دهد ، به سال 2026 منتقل می شود.”
کارشناس “زمان پیش از تولید ناخالص داخلی سرانه یک مرحله واقعی است”

پیوند_انتخابی
[베이징=AP/뉴시스] مسافران و پرسنلی که از ماسک و محافظ صورت (محافظ صورت) استفاده می کنند تا از شیوع ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) در ایستگاه جنوبی پکن ، چین در 28 ژانویه (به وقت محلی) جلوگیری کنند. 2021.02.01.

[서울=뉴시스] خبرنگار Nambitnara = تحلیلی که انتظار می رود سرعت اقتصاد چین با توجه به عفونت ویروس کرونا (ویروس کرونا) جدید تسریع شود و سرعت آن در ایالات متحده افزایش یابد (کرونا 19).

طبق سی و یکمین سی ان بی سی (به وقت محلی) ، هفته گذشته ایالات متحده اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی اسمی (تولید ناخالص داخلی) سال گذشته با 2.3 درصد کاهش به 2093 تریلیون دلار (حدود 2400 تریلیون بوی بد) رسیده است.

در همین مدت ، تولید ناخالص داخلی چین با رشد 2.3٪ به 10.06 تریلیون یوان رسید. با استفاده از نرخ متوسط ​​یوان 6.9 یوان به دلار ، 1.4 تریلیون دلار است.

این امر باعث کاهش فاصله تولید ناخالص داخلی چین و ایالات متحده به 6.2 تریلیون دلار (حدود 6900 تریلیون دلار) شد. این اختلاف از سال 2019 (7.1 تریلیون دلار) کاهش یافته است.

راب ساب بارامان از Nomura در ایمیلی گفت كه “طبق نظر ما ، همه گیری (همه گیر جهانی) بسیار بیشتر از چین به ایالات متحده ضربه زده است.”

وی پیش بینی می کند ، “طبق چشم انداز رشد معقول ، پیش بینی می شود اندازه اقتصاد چین به دلار در سال 2028 از ایالات متحده پیشی بگیرد.”

وی همچنین افزود که اگر فشار صعودی رنمینبی به 6 یوان در هر دلار افزایش یابد ، چین تا سال 2026 ایالات متحده را رهبری می کند ، که این دو سال سریعتر خواهد بود.

در شش ماه گذشته ، نرخ رین مینی در برابر دلار در سطحی که برای اولین بار در دو سال گذشته ظاهر شد ، قوی بود.

کرونا 19 که اولین بار در سال 2019 در ووهان چین ظاهر شد ، به ایالات متحده برخورد کرد.

نرخ رشد اقتصادی چین در سه ماهه اول سال گذشته 6.6- درصد بود ، که این اولین در 28 سال از سال 1992 است ، زمانی که دولت تدوین آمار رشد فصلی را آغاز کرد. از آن زمان ، به دلیل سیاست مهار مقامات چینی ، نرخ رشد در سه ماهه دوم به رشد تبدیل شده است.

از طرف دیگر ، CNBC گفت كه ایالات متحده به بدترین حالت تحت فشار قرار گرفت. تاج تأیید شده و مرده 19 در ایالات متحده به ترتیب 26 میلیون و 440،000 بالاترین در جهان است.

در آوریل سال گذشته ، نرخ بیکاری ایالات متحده به 14 درصد افزایش یافت و برای سه ماه دیگر از 10 درصد فراتر رفت. قبل از کرونا 19 ، کمترین نرخ بیکاری در نیم قرن گذشته با 3٪ افتخار می کرد.

با این حال ، تای هوی ، استراتژیست ارشد بازار آسیا در JP Morgan Asset Management ، گفت که هنگام ارزیابی برتری اقتصادی ، عوامل دیگری مانند ساختار اقتصادی و سطح درآمد ملی را باید در نظر گرفت.

وی گفت: تولید ناخالص داخلی فقط یک معیار مناسب است.

بروس فانگ ، مدیر تحقیقات استراتژیک کلان در بانک سرمایه گذاری رنسانس چین ، گفت که بیش از سرانه تولید ناخالص داخلی “یک نقطه عطف واقعی” است.

سرانه تولید ناخالص داخلی چین در سال گذشته که چهار برابر جمعیت ایالات متحده است ، سال گذشته 11000 دلار است. ایالات متحده 63200 دلار بود ، 5 برابر چین.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.