[ad_1]

طبق گزارشات شفاف به گزارش وب سایت خبری این روزنامه ، لبنان همچنان از تاثیرات برنامه پنج مرحله ای مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا رنج می برد. پمپئو ، دیپلمات آمریکایی که تهدیدی جدی برای لبنان محسوب می شود ، در 23 مارس 2019 پس از سفر به سرزمین های اشغالی فلسطین وارد لبنان شد و از مردم لبنان خواست حزب الله را ترک کنند. در غیر این صورت ، لبنان در خطر بزرگی قرار خواهد گرفت.

در آن زمان ، پمپئو ، نماینده دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، سعی کرد حزب الله را تهدیدی بزرگ برای همه عناصر جامعه لبنان توصیف کند و البته دولت آمریکا آماده حمله به مقاومت لبنان در شرایط باز آمریکا بود. -جنگ اسرائیل در دهه 1970 علیه مقاومت آغاز شد.

چند روز پس از سفر وزیر خارجه سابق آمریکا به لبنان ، سفارت آمریکا در بیروت و دیگر سفارتخانه های متفقین در واشنگتن پس از دیدار دولت لبنان با سعد حریری ، نخست وزیر این وضعیت را برانگیخت. سپس تصمیم گرفته شد که دولت لبنان هزینه های مالی را به عنوان مالیات بر خدمات ارتباطی شبکه اضافه کند ، که با حرکت جدید ایالات متحده برای مسدود کردن مالی لبنان و جلوگیری از انتقال پول به این کشور همراه شد.

در پی این حوادث ، قیمت دلار به شدت افزایش یافت ، که جرقه شروع اعتراضات در 17 اکتبر 2019 بود. در واقع ، همانطور که شواهد نشان می دهد ، اعتراضات در اکتبر 2019 در لبنان نیازی به تظاهرات و تجمع گسترده نداشت. تعدادی از شهروندان لبنانی سهواً مطابق برنامه های آمریکا علیه کشورشان عمل کردند.

بدون شک ، هدف اصلی این تحریکات هدف قرار دادن میشل عون ، رئیس جمهور لبنان و جبران باسیل ، رهبر جنبش ملی آزادی و متحدان آنها در حزب الله بود.

بنابراین ، پروژه پنج مرحله ای مایک پمپئو در لبنان به شرح زیر آغاز شد:

خلاء سیاسی ، فروپاشی مالی ، فروپاشی اقتصادی و انفجار امنیتی که سرانجام با حمله گسترده اسرائیل به لبنان برای نابودی این کشور خاتمه می یابد. این البته مستلزم موفقیت برنامه های واشنگتن علیه مقاومت لبنان است.

یک منبع در محور مقاومت تاکید می کند که این طرح هنوز در لبنان اجرا می شود و دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و ابزارهای آنها در لبنان از هیچ تلاشی برای اجرای این طرح چشم پوشی نمی کنند.

در همین راستا ، اخیراً و در اولین سالگرد انفجار بندر بیروت در 4 آگوست ، عناصر داخلی رژیم صهیونیستی آمریکا در لبنان سعی کردند با سوء استفاده از احساسات مردم آنها را تحریک کنند تا اجرای طرح پمپئو را تکمیل کنند.

همزمان با این حوادث در روزهای اخیر ، درگیری هایی در مرزهای جنوبی لبنان و اشغال فلسطین رخ داد و دشمنان اسرائیلی حملات هوایی به جنوب لبنان انجام دادند که با واکنش موشکی حزب الله مواجه شد.

پاسخ حزب الله یک پیام قوی برای همه کشورهایی بود که بر حمله اسرائیل به مقاومت متکی بودند و منتظر مرحله نهایی طرح مایک پمپئو بودند.

تجاوز و تلاش برای ارعاب شهروندان لبنانی همزمان با تحریک مردم به اعتراض به سالروز بمباران بیروت و هدف قرار دادن طرفداران مقاومت در منطقه حلدا بود. برای این که حزب الله را وارد جنگ داخلی کند ، دشمن اسرائیلی پس از ناامیدی از تضعیف حزب الله همین کار را کرد.

برای روشن شدن موضوع باید به تاریخ تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان بازگردیم که در آن دولت های مختلف آن کشور نتوانستند از تجاوز دشمن جلوگیری کنند و این مقاومت بود که لبنان را از دست اشغالگران نجات داد. طی دو سال گذشته ، هنگامی که پمپئو برنامه پنج مرحله ای برای سرنگونی لبنان را تدوین کرد ، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله بارها در مورد نقاط مختلف این توطئه هشدار داده و بر مقاومت سیاسی برای حل بحران سیاسی لبنان تاکید کرده است.

سید نصرالله همچنین همواره بر مقاومت مالی برای جلوگیری از غارت سپرده های لبنانی ، جلوگیری از فروپاشی مالی لبنان تاکید کرده است و اکنون بر مقاومت اقتصادی برای تأمین نیازهای حیاتی مردم لبنان تأکید می کند. زیرا شعار اصلی مقاومت فقط خدمت به مردم است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *