[ad_1]

به گزارش شفاف ، به نقل از پایگاه خبری هندی First Post ، معاون وزیر امور خارجه هند Subramaniam روز جمعه در آسیای مرکزی و جنوبی از بندر چابهار در ایران به عنوان قطب حمل و نقل از جمله برای افغانستان یاد کرد و بر لزوم برقراری ارتباط در منطقه تأکید کرد اقدام اعتماد سازی است و باید مطابق با قوانین بین المللی ، استقلال و تمامیت ارضی باشد.
جایشانکار همچنین در این کنفرانس تأکید کرد که پروژه های ارتباطی باید مبتنی بر سودآوری اقتصادی و امنیت مالی باشد و بدهی های سنگینی نداشته باشد.
وی برخی از اقدامات عملی هند را از سال 2016 برای ایجاد و بهره برداری از بندر چابهار و تشکیل یک گروه چهار جانبه هند-ازبکستان-ایران-افغانستان برای همکاری آن بیان کرد. وی بندر را “توسعه مطلوب” توصیف کرد.
وی گفت: این بندر دسترسی مطمئن ، کارآمد و رایگان به دریا را برای کشورهای آسیای میانه فراهم کرده است. کارآیی آن قبلاً به وضوح اثبات شده است. ما پیشنهاد داده ایم که بندر چابهار در ساختار کریدور حمل و نقل بین المللی شمال و جنوب گنجانده شود.
علاوه بر این ، وزیر امور خارجه هند تأکید کرد که در طول توسعه روابط بین آسیای مرکزی و جنوبی ، توجه به نه تنها به زیرساخت های فیزیکی ، بلکه به همه جنبه های مرتبط نیز ضروری است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *