[ad_1]

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] عکس منتشر شده توسط وزارت دفاع روسیه در 9 دسامبر سال 2020. یک موشک بالستیک قاره پیما در حین آموزش در یک پایگاه در پلسیتسک در شمال غربی پرتاب می شود. 22 ژانویه 2021

[모스크바=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جونگ-اون = کرملین روسیه در 22 ام از رئیس جمهور جو بایدن که می خواست اجرای جدید (توافق نامه کاهش استراتژیک کاهش سلاح) ، تنها پیمان کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور را تمدید کند ، استقبال کرد.

دیمیتری پسکوف ، سخنگوی ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور گفت که قصد روسیه برای تمدید توافق در انتظار جزئیات از ایالات متحده است.

پیش از این ، کاخ سفید در بیست و یکم (به وقت محلی) گفته بود که رئیس جمهور بایدن پیشنهاد تمدید پنج ساله شروع جدید را ارائه می دهد.

پسکوف در یک کنفرانس ویدئویی گفت: “ما از اراده سیاسی برای تمدید قرارداد استقبال می کنیم” و افزود که “اما همه چیز به مشخصات خاص پیشنهاد بستگی دارد.”

این پیمان که بین باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا و دیمیتری مدودف ، رئیس جمهور روسیه در سال 2010 امضا شد ، تعداد کلاهک های هسته ای مستقر شده را به 1550 مورد و تعداد موشک ها و بمب افکن های مستقر شده را به 700 مورد محدود می کند و در 5 فوریه با یک دوره 10 ساله منقضی می شود.

روسیه مدتهاست که تمدید این پیمان را بدون تغییر هیچ شرطی پیشنهاد می کند ، اما دولت دونالد ترامپ در ایالات متحده فقط به گفتگوهای مربوط به تمدید سال گذشته پاسخ داده و شرایط اعتراض را مطرح کرده است. هیچ پیشرفتی در مکالمه حاصل نشد ، و نتوانست فاصله را کم کند.

پسکوف گفت: چندین شرایط برای تمدید وجود دارد که برخی از آنها را نمی توانیم بپذیریم ، بنابراین من می خواهم ابتدا پیشنهاد ایالات متحده را ببینم.

رئیس جمهور بایدن اظهار امیدواری کرد که شروع جدید در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته حفظ شود. هنگامی که بایدن معاون رئیس جمهور بود ، این معامله مورد مذاکره قرار گرفت.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *