[ad_1]

NYT “مکالمه در یک فضای سرگرم کننده انجام می شود”
ترامپ حتی در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد
همچنین مشخص نیست که سخنرانی خداحافظی توسط دولت تنگ انجام خواهد شد یا خیر

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]معاون رئیس جمهور آمریکا ، مایک پنس ، در روز چهاردهم (به وقت محلی) در جریان مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون رئیس جمهور کمالا هریس در آژانس مدیریت اضطراری فدرال (فیما) در واشنگتن قرار گرفت. FEMA بخش اصلی مراسم افتتاحیه بایدن-هریس است که در 20 امین روز در پایتخت ایالات متحده برگزار شد. 2021.01.16.

[서울=뉴시스] در پانزدهم (به وقت محلی) ، نیویورک تایمز (NYT) اعلام کرد که مایک پنس ، معاون رئیس جمهور برای تبریک انتخاب کمالا هریس ، که معاون بعدی رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد ، تماس گرفته است. این در تضاد با اظهارات بی سابقه رئیس جمهور دونالد ترامپ است که وی از الحاق به جو بایدن خودداری خواهد کرد.

به گفته منابع ، پنس معاون رئیس جمهور با هریس تماس گرفت و پنج روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ رئیس جمهور منتخب را به وی تبریک گفت. آنها همچنین پشتیبانی ، هر چند دیرهنگام ، ارائه دادند.

گفته می شود که گفتگو در فضای دلپذیری انجام شده است. این اولین باری است که این دو از پاییز گذشته ، قبل از انتخابات ریاست جمهوری صحبت می کنند.

یک مقام رسمی گفت: معاون رئیس جمهور پنس و همسرش کارن می توانند هریس منتخب و همسرش داگلاس موف را قبل از مراسم تحلیف به محل اقامت معاون سابق رئیس جمهور دعوت کنند. معاون رئیس جمهور پنس و همسرش در مراسم افتتاحیه شرکت می کنند.

از سوی دیگر ، رئیس جمهور ترامپ اولین رئیس جمهور از سال 1800 بود که از برگزاری مراسم جانشینی جانشین خود پرهیز کرد. رئیس جمهور مستعفی و خانواده رئیس جمهور بعدی صبح هنگام روی کار آمدن در کاخ سفید دیدار کردند.

رسانه های انتقام گزارش می دهند که زوج ترامپ ساعت ها قبل از افتتاح واشنگتن را ترک کرده و به تفریحگاه مراکش در فلوریدا می روند. بنا بر گزارش NYT ، رئیس جمهور ترامپ در ابتدا قرار بود سخنرانی خداحافظی در فلوریدا را انجام دهد ، اما رژیم استیضاح اخیر این احتمال را کمتر کرد.

NYT گفت این واحد پولی تنها تعامل بین دو کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود. رئیس جمهور ترامپ تماس انتخابی با بایدن را انجام نداد ، و همچنین شکست خود را کاملاً تصدیق نکرد.

روز بعد از حادثه بی سابقه حمله طرفداران به پارلمان ، پرزیدنت ترامپ در یک پیام ویدیویی گفت: “دولت جدید از 20 ژانویه راه اندازی می شود.” با این حال ، او نام بایدن را ذکر نمی کند. وی حتی در تلاش برای لغو نتایج انتخابات تاکنون ، گفت که این تلاش برای “اطمینان از صحت رای” است و توجیه آن است.

در تاریخ سیزدهم ، مجلس نمایندگان لایحه استیضاح علیه رئیس جمهور ترامپ را به اتهام تحریک جنگ داخلی تصویب کرد. انتظار می رود سنا پس از ترک ترامپ از سمت خود استیضاح را آغاز کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *