[ad_1]

آزاز شمالی در یک خودروی بمب گذاری شده 24 کشته و زخمی کرد

پیوند_انتخابی
[알레포=AP/뉴시스]روز ششم (به وقت محلی) ، یک کامیون پر از مواد منفجره در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در الباب در نزدیکی حلب سوریه منفجر شد و خدمه با کلاه ایمنی سفید یک کودک را از یک ساختمان فروریخته نجات دادند. فعالان مخالف سوری می گویند دست کم 19 نفر در حملات تروریستی در یک روستای تحت کنترل شورشیان تحت حمایت ترکیه کشته و بیش از 80 نفر زخمی شده اند. 2020.10.07

[다마스쿠스=신화/뉴시스] گزارشگر لی جون = ایالت سانا گزارش داد که شبه نظامیان کرد در تاریخ سی و یکمین روز در ایالت هاساکا در شمال شرقی سوریه به سمت معترضان به کردها شلیک کردند که منجر به کشته یا زخمی شدن چهار نفر شد.

به گفته این خبرگزاری ، معترضان در همان روز برای برگزاری تظاهرات در اعتراض به ارتش دولتی سیریامین (SDF) به رهبری کردها ، که دولت سوریه را دور زد ، به مرکز شهر هاساکا هجوم آوردند.

در پاسخ ، شبه نظامیان کرد برای متفرق ساختن معترضین با اسلحه گرم اقدام به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه نفر کردند.

پس از تیراندازی به معترضین ، SDF ایستگاه های بازرسی را در منطقه Hasaka گسترش داد ، برای دستگیری غیرنظامیان اقدام و بسیاری از آنها را دستگیر کرد.

از نوزدهم ، SDF در حال انجام عملیات محاصره برای جلوگیری از واردات مواد غذایی و سایر نیازها در مناطق تحت کنترل دولت سوریه در هاساکا است.

SDF بیشتر Hasaka را اشغال کرد ، در حالی که نیروهای دولت سوریه فقط چند منطقه از جمله فرودگاه Kamisili را اشغال کردند.

در همین حال ، در قسمت شمالی آزاز ، تحت کنترل شورشیان سوری ، در آن روز یک حمله اتومبیل رخ داد که منجر به کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن 20 نفر شد.

رادیو طرفدار دولت شام اف ام و دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR) گفتند که یک بمب خودرویی در نزدیکی مرکز فرهنگی آزاز در شمال حلب ، در نزدیکی مرز ترکیه منفجر شده است که منجر به کشته شدن بیش از 20 نفر از جمله کودکان شده است.

آزاز توسط شورشیان مورد حمایت ترکیه کنترل می شد ، در حالی که SOHR گفت امدادگران برای کمک به مجروحان اعزام شده اند.

روز قبل ، یک انفجار بزرگ در عفرین رخ داد ، که توسط شورشیان کمک ترکیه نیز اشغال شده بود ، که به نظر می رسید وحشت بمبی است و هشت نفر ، از جمله چهار کودک ، منفجر شدند.

گروه های حقوق بشری و رسانه های حامی دولت می گویند که خشونت معمولاً به دلیل آنارشی و ادامه هرج و مرج در شورشیان در شمال سوریه اتفاق می افتد.

همدردی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *