[ad_1]

مشاور حیا که تا اوایل صبح اول فوریه پس از کودتای نظامی ناپدید شد ، “برای بازداشت تا پانزدهم برای تحقیقات” بازداشت شد

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스]سربازان میانمار از جاده نپیتو تا ساختمان پارلمان در دومین خیابان با وسایل نقلیه زرهی و موانع حفاظت می کنند. 02/2021

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = پلیس میانمار ادعا می کند که مشاور سابق ایالت آنگ سان سوچی ، که قدرت خود را در یک کودتای نظامی دو روز پیش از دست داد و بازنشسته شد ، تجهیزات ارتباطی غیرقانونی را آورد و باید بازداشت شود. برای تحقیقات از 15 فوریه ، تحویل سند به دادگاه

در اوایل صبح اول فوریه (دوشنبه) ، ارتش ، به فرماندهی مین مونگ هلینگ ، فرمانده نظامی ، کودتا کرد و مشاوران سوچی ، رئیس جمهور یون مین و سایر اعضای اتحادیه دموکراتیک ملل (NLD) سوچی را بازداشت کرد حزب تأسیس اعتقاد بر این است که سو سو ، 75 ساله ، یک مشاور در خانه اش زندانی شده است ، اگرچه محل زندگی وی مشخص است و رئیس جمهور مینگ به زندان منتقل شده است.

در آن روز ، پلیس میانمار در سندی گفت که هنگام جستجوی پایتخت برای یافتن مشاور سو ژی ، یک رادیوی مخابره ترانزیستوری پیدا شد. این ایستگاه رادیویی قاچاق شده و بدون اجازه از مقامات مورد استفاده قرار گرفته است که این امر مستلزم بازداشت در تحقیقات چنین فعالیتهای غیرقانونی است.

رئیس جمهور یون مین به نقض ممنوعیت جلسات به دلیل تاج 19 متهم شده است.

ژنرال مین اونگ هلاینگ ، 65 ساله ، بلافاصله پس از کودتا یک شورای نظامی 11 نفره تشکیل داد ، وضعیت اضطراری اعلام کرد و اعلام کرد که انتخابات عمومی یک سال بعد برگزار می شود.

ارتش گفت مشاور NLD Su Zhi در انتخابات عمومی نوامبر گذشته کلاهبرداری کرده و در روز تشکیل مجلس شورای ملی جدید کودتا کرده است. NLD با بیش از 70 درصد مشارکت در انتخابات عمومی 2020 بیش از 80٪ آرا را به دست آورد.

دولت نظامی میانمار با کودتایی در سال 1962 در نیون قدرت را بدست گرفت و دیکتاتوری شورای نظامی را اجرا کرد. شورای نظامی منحل شد ، اما ارتش به طور خودکار 25٪ از کرسیهای شوراهای مرکزی و منطقه ای را که با انتخاب رئیس جمهور و غیره ، 25 درصد از کرسیها را به دست آورد ، تصمیم عملی برای انتخاب رئیس جمهور گرفت که نیاز به تأیید 75٪ یا بیشتر داشت. وی همچنین سمت وزیر دفاع ، کشور و مرزها را دارد.

در سال 1948 ، آنگ سان سوچی ، دختر قهرمان استقلال برمه ، پس از 26 سال دیکتاتوری نظامی در سال 1988 برای تحصیل به انگلستان بازگشت و NLD را تأسیس کرد. سوچی ، برنده جایزه صلح نوبل در سال 1991 ، با پیروزی در انتخابات میان دوره ای 2011 همراه با انتقال دولت ضد دولت ، وارد سیاست شد.

شخصیتی که در انتخابات عمومی 2015 پیروز شد تحت محدودیت های نظامی مانند ازدواج و انگلیس قادر به ریاست جمهوری نبود ، اما تا زمانی که حزب قدرت را بدست گرفت ، وی به عنوان یک نقش مشاور ایالتی قدرت را به دست گرفت. در آگوست 2017 ، هنگامی که 800000 روهینگیایی از نسل کشی (نسل کشی) دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا فرار کردند ، آنها به نیروهای دولتی پیوستند.

در نوامبر 2019 ، برای نیروهای دولتی میانمار ، متهم در دادگاه کیفری بین المللی مربوط به سازمان ملل ، آنها شخصاً در دادگاه لاهه حضور یافتند و از اقدامات ارتش دفاع کردند ، انتقادات زیادی از جامعه بین المللی دریافت کردند. در انتخابات عمومی نوامبر 2020 ، وی پیروزی بزرگتری نسبت به انتخابات عمومی قبلی بدست آورد ، اما سه ماه بعد با کودتا برکنار و سرنگون شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *