[ad_1]

رهبر تروریست از 11 سپتامبر 2007 “اقدامات من برای کشتن مروارید” را فاش کرد
ایالات متحده قصد دارد خواستار بازگرداندن “غیرقابل قبول” ایالات متحده به پاکستان شود

پیوند_انتخابی
[마이애미 비치(미 플로리다주)=AP/뉴시스]پرل ، پدر خبرنگار وال استریت ژورنال ، دانیل پرل ، كه در سال 2002 در كراچی ، پاكستان ربوده و گردن زده شد و كشته شد ، در 15 آوریل 2007 در ساحل میامی ، فلوریدا سخنرانی كرد. دادگاه عالی پاکستان دستور آزادی احمد سعید عمر شیخ ، بریتانیایی پاکستانی را صادر کرد که در بیست و هشتم (به وقت محلی) به سر بریدن مروارید محکوم شد و در آوریل سال گذشته خود را بی گناه دانست. 2021.1.29

[이슬라마바드(파키스탄)=AP/뉴시스]گزارشگر یو سه جین = دادگاه عالی پاکستان در تاریخ 28 (به وقت محلی) توسط احمد سعید عمر شیخ ، بریتانیایی پاکستانی که به سر بریدن دانیل پرل ، خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال در سال 2002 محکوم شده بود ، آزاد شد و در دادخواست تجدیدنظر بی گناه لغو شد در آوریل سال گذشته

دادگاه عالی شکایت خانواده مروارید و دولت پاکستان را از بی گناهی عمر شیخ رد کرد و دستور آزادی وی را صادر کرد.

دادستان کل مرتضی وهاب از شینجو ، جایی که شیخ در زندان بود ، گفت راهی برای حبس شیخ وجود ندارد و وی پس از چند روز آزاد خواهد شد.

خانواده پرل در بیانیه ای که توسط وکیل فیصل صدیکی منتشر شد گفت: “من وقتی شیخ و دیگر متهمان ربوده و قتل پرل را بی گناه آزاد کردند شوکه شدم.”

وحشیانه ترور پرل ، که در سال 2002 ، چندین سال قبل از گردن زدن روزنامه نگاران دولت اسلامی (داعش) سر بریده شد ، بسیاری را شوکه کرد.

این شیخ به جرم محکومیت پرل از کراچی ، که تلاش می کرد ارتباطی بین ریچارد رید ، که بمب گذار کفش خوانده می شد ، و مبارزان پاکستانی را کشف کند ، محکوم شد.

وزارت دفاع آمریكا متن ترور مروارید توسط خالد شیخ محمد معروف به رهبر حملات 11 سپتامبر 2007 را منتشر كرد.

این شیخ بارها ادعاهای مربوط به مرگ پرل را رد کرده و دادگاه عالی پاکستان وی را با نتیجه 2-1 تبرئه و دستور آزادی وی را صادر کرده است.

دادگاه عالی همچنین دستور آزادی سه پاکستانی دیگر از جمله فهاد ناشم ، شیخ عادل و سلمان ساکیب را صادر کرد که به جرم مشارکت در آدم ربایی و قتل پرلا به حبس ابد محکوم شدند.

در همین حال ، ایالات متحده قصد دارد از پاکستان بخواهد شیخی را به ایالات متحده بازگرداند. با این حال ، مشخص نیست که آیا پاکستان بازگشت به کشور را قبول می کند یا خیر.

جفری روزن ، سرپرست دادستان کل کشور گفت: “ایالات متحده آماده است تا استخدام عمر شیخ را به عهده بگیرد و آن را محاکمه کند. ایالات متحده برای آدم ربایی و قتل پرل و اجتناب از عدالت قابل قبول نیست.”

این پرونده مطمئناً توانایی دولت بایدن را در معامله با پاکستان که اتحادی کلیدی برای صلح در افغانستان محسوب می شود ، آزمایش خواهد کرد.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.