[ad_1]

مجهز به جهش E484K برای جلوگیری از سیستم ایمنی بدن

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] تصویری مصور از “ویروس کرونا جدید (ذات الریه ووهان)” که در ماه ژانویه توسط مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) منتشر شد. 2020 2.5.

[서울=뉴시스]خبرنگار یو سه جین = مقامات بهداشت عمومی انگلیس نگران اصلاح ژنتیکی ویروس هستند ، زیرا نوع جدیدی از عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) در مناطقی از انگلستان مانند بریستول و لیورپول کشف شده است. دومی گزارش داد.

در نتیجه این آزمایش ، ویروس جدید جهش یافته دارای جهشی به نام E484K است که قبلاً در ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی پیدا شده بود.

به گفته متخصصان ، تغییرات ژنتیکی در ویروس ممکن است باعث کاهش اثر واکسن شود ، اما واکسن هایی که در حال حاضر استفاده می شوند ، همچنان م workثر هستند.

ویروسهای جدید جهش یافته در 11 مورد در بریستول و 32 مورد در لیورپول ظاهر شده اند.

دانشمندان بهداشت عمومی انگلیس جهش E484K را در 11 مورد از 214159 نمونه یافته اند. ویروس جهش یافته انگلیسی “کنت” عمدتا در جنوب غربی انگلیس مشاهده می شود.

احتمالاً موارد بیشتری وجود دارد که هنوز حل نشده اند. در منطقه لیورپول مشخص شد که 32 مورد ویروس کرونا در شکل اصلی خود باعث جهش E484K شده است.

انتظار می رفت گزینه هایی پدیدار شوند یا همچنان تغییر کنند. همه ویروس ها جهش می یابند و کلون های جدیدی برای انتشار و رشد ایجاد می کنند. دکتر جولیان تانگ ، متخصص ویروس در دانشگاه لستر ، گفت که کشف ویروس جدید جهش یافته “اقدامی نگران کننده اما غیرمنتظره” نیست.

وی برای کاهش احتمال جهش های بیشتر ، رعایت مقررات محدود کردن و کاهش بروز عفونت COVID-19 مهم است. این می تواند انجام شود “، وی افزود.

برخی تحقیقات دانشمندان نشان داده است که E484K به ویروس کمک می کند تا از سیستم ایمنی آنتی بادی خاصی فرار کند.

با این حال ، آزمایشات اولیه نشان داد که واکسنهای مودنا هنوز در برابر ویروسهای جهش یافته م effectiveثر هستند ، حتی اگر پاسخ ایمنی بدن از شدت کمتری برخوردار باشد یا طولانی تر باشد. علاوه بر این ، تصور می شود که دو واکسن Crown19 جدید که به زودی تأیید می شوند ، مانند NovaVax و Janssen ، محافظتی در برابر ویروس جهش یافته هستند.

متخصصان می گویند حتی در بدترین حالت نیز با طراحی مجدد و اصلاح واکسن ، در صورت لزوم در هفته ها یا ماه ها اثربخشی آن بیشتر می شود.

امید کمی وجود دارد که ویروسهای جهش یافته با یکدیگر تفاوتی نداشته باشند و به روشهای مشابه جهش پیدا کنند. لابی گوپتا ، استاد دانشگاه کمبریج گفت: “این نشان می دهد که ویروس مسیرهای خاصی را ترجیح می دهد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *