[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]دولت جو بایدن در آمریكا آنچه را “ویروس چینی” می نامد برای آلودگی به ویروس جدید كرونا (Corona 19) ممنوع كرده است ، اما دولت تایوان تصمیم گرفته است كه اصطلاح “ذات الریه ووهان” را كه تاكنون استفاده شده است ادامه دهد. محتوای مربوط به کرونا 19 ، در وب سایت وزارت امور خارجه تایوان. <사진출처: 대만 외교부 캡쳐> 29.01.2021

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = جو بایدن دولت ایالات متحده آنچه را “ویروس چینی” می نامد برای عفونت ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ممنوع کرده است ، اما دولت تایوان تصمیم گرفته است که اصطلاح “ذات الریه ووهان” را که استفاده شده است ادامه دهد. تا حالا.

در تاریخ 29 ، رئیس جمهور تایوان یونهاپبو گفت: “با دستور اجرایی در تاریخ 26 ، رئیس جمهور بایدن استفاده از عبارات تبعیض آمیز” ویروس چینی “را ممنوع کرد ، اما دولت کره هنوز اصطلاح را اصلاح نکرده است.

وب سایت وزارت امور خارجه تایوان همچنان از نام “Wuhan Pneumonia (COVID-19)” برای کرونا 19 استفاده می کند.

یونهاپبو همچنین گفت كه مدیرعامل Xu Jeonchang (نخست وزیر) چهار بار هنگام گزارش دادن به Corona 19 ، از عبارت “ذات الریه ووهان” استفاده كرد.

با این حال ، اختلاف نظرها به وجود آمده است زیرا برخی رسانه های تایوانی گزارش داده اند كه مقامات دولتی استفاده از اصطلاح “ذات الریه ووهان” را برای همکاری با دولت بایدن متوقف كرده اند.

در تاریخ 28 ، تایوان تایمز تایمز گزارش داد که مقامات تایوانی ، که کرونا 19 را “ذات الریه ووهان” خواندند ، اخیراً استفاده از این نام را متوقف کرده و گفته اند که نامناسب است.

روزنامه تایمز تایمز گفت ، “تا ماه گذشته ، نام” ووهان ذات الریه “در داده های مربوط به کرونا 19 استفاده می شد ، که در وب سایت مرکز مرکزی بیماری های عفونی در تایوان منتشر شده است ، اما اخیراً همه این نام ها با” COVID- “جایگزین شده است 19 ‘ ”

در همین رابطه ، چن شی جونگ ، رئیس گروه بهداشت و رفاه تایوان ، گفت: “ما اصطلاح” ذات الریه ووهان “را ممنوع نکرده ایم. زیرا کرونا 19 با استفاده از نام انگلیسی رایج تر در سراسر جهان در حال گسترش است” It’s for ارتباطات. من فکر می کنم سودآور خواهد بود “.

مرکز فرماندهی مرکزی بیماریهای عفونی در تایوان از نام “COVID-19” برای کرونا 19 استفاده می کند.

رئیس جمهور بایدن چهار اقدام اداری را برای رسیدگی به نابرابری نژادی در ایالات متحده در تاریخ 26 ام (به وقت محلی) امضا کرد. رئیس جمهور بایدن خاطرنشان کرد: “با گسترش کرونا 19 ، باید نفرت بیشتر از آمریکایی های آسیایی برطرف شود.”

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *