[ad_1]

اتحادیه اروپا “نمایندگی های دیپلماتیک ما از 143 کشور امتیازات دیپلماتیک دریافت می کنند”

پیوند_انتخابی
[브뤼셀=AP/뉴시스] یوزف بورل ، نماینده ارشد سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا ، در 25 ام (به وقت محلی) یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل ، بلژیک برگزار می کند. وی هشدار داد: “من نمی توانم نگرش انگلیس را بپذیرم” و گفت كه انگلیس با دیپلمات های اتحادیه اروپا با سایر كشورها پس از نشست دیپلماتیک اتحادیه اروپا برابری ندارد. 2021.01.26.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: در انگلیس ، که از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) خارج شد ، بر سر وضعیت سفیر اتحادیه اروپا در انگلیس درگیری وجود داشت.

دولت انگلیس اصرار دارد که امتیازات دیپلماتیک تحت کنوانسیون وین را به خوان وال دو آلمیدا ، سفیر اتحادیه اروپا در انگلیس اعطا نخواهد کرد.

به گزارش گاردین و آسوشیتدپرس در بیست و پنجم (به وقت محلی) ، جوزف بورل ، رهبر ارشد سیاست خارجی سیاست ، که ناظر بر سیاست خارجی اتحادیه اروپا است ، در پی جلسه وزیران خارجه 27 کشور عضو در آن روز ، از واکنش انگلیس ابراز نارضایتی قابل توجه کرد.

وی گفت: “اولین سیگنالی که انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا برای ما فرستاد به هیچ وجه دوستانه نیست.”

آقای بورل گفت نمایندگی های دیپلماتیک اتحادیه اروپا “بدون استثنا 14 در 143 کشور جهان به عنوان دیپلماتیک شناخته شده اند” و “می تواند این واقعیت را بپذیرد که انگلیس تنها کشوری خواهد بود که سفیران اتحادیه اروپا را به عنوان نمایندگی دیپلماتیک به رسمیت نمی شناسد”. “” نه ”

تاکنون ، وزارت خارجه انگلیس عنوان کرده است که “اتحادیه اروپا یک سازمان بین المللی است” و نمی خواهد با دادن وضعیتی یکسان به آن ، سابقه کاذب ایجاد کند. اگر با اتحادیه اروپا به عنوان یک کشور رفتار شود ، این نگرانی وجود دارد که سایر سازمان های بین المللی نیز بتوانند نماینده دیپلماتیک باشند و خواستار آن شوند.

هفته گذشته وزارت امور خارجه انگلیس گفت: “ما به سفیران اتحادیه اروپا ، نمایندگی های دیپلماتیک و کارکنان مربوطه امتیازات و امتیازات لازم مصونیت را خواهیم داد تا آنها بتوانند کار خود را به طور موثر در انگلیس انجام دهند” ، اما این با امتیازات دیپلماتیک تحت کنوانسیون وین.

طبق کنوانسیون وین که در آوریل 1961 منعقد شد ، کشورها توافق کردند که “ما به دیپلمات ها امتیازات مختلفی اعطا می کنیم تا از انجام موثر وظایف نمایندگی های دیپلماتیک نمایندگی دولت و نه برای منافع شخصی اطمینان حاصل کنیم.”

بورل گفت: “ما نمی توانیم نگرش انگلیس را بپذیریم. ما چیز جدید و خاصی نمی خواهیم.”

وی گفت: “وضعیت دیپلماتیک اتحادیه اروپا توسط کشورها و سازمان های بین المللی در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. ما امیدواریم که انگلستان با گروه های دیپلماتیک اتحادیه اروپا به یک اندازه رفتار کند.”

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *