[ad_1]

طبق گزارشات شفافموتی توشیمیتسو ، وزیر امور خارجه ژاپن که صبح یکشنبه وارد تهران شد ، صبح امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در وزارت خارجه دیدار کرد.

دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی گفت وگو کردند.

طبق برنامه ، وزیر خارجه ژاپن در سفر دو روزه خود به تهران ، علاوه بر دیدار با همتای ایرانی خود ، با تعدادی دیگر از مقامات کشورمان از جمله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه نیز مشورت کرد. در ساعت 13 از دولت پیشنهاد شده است. صحبت خواهد کرد.

این سفر به دعوت وزیر امور خارجه ایران انجام شد.

پیشتر سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرده بود که موتی توشیمیتسو وزیر خارجه ژاپن به دعوت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه روز یکشنبه (22 اوت) به مدت دو روز به جمهوری اسلامی ایران سفر می کند.

حتیب زاده افزود: این سفر که در آستانه تشکیل دولت سیزدهم از اهمیت بالایی برخوردار است ، در پاسخ به سفر دکتر ظریف به توکیو در سال 2009 انجام می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: روابط ایران و ژاپن به عنوان دو قدرت مهم در غرب و شرق آسیا همیشه مهم بوده است و دو کشور از روابط دوستانه بر اساس منافع مشترک در دهه 1990 در روابط دیپلماتیک برخوردار بوده و در حال حاضر در زمینه همکاری های دوجانبه و چند جانبه مشورت می کنند. مسائل در بالاترین سطح بین دو کشور

حتیب زاده خاطرنشان کرد: وزیر خارجه ژاپن علاوه بر همتای ایرانی خود با دیگر مقامات ارشد کشورمان نیز دیدار خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *