[ad_1]

“دولت جدید تصمیم می گیرد سیاست شکست خورده ترامپ را بپذیرد یا رها کند”
“ما باید فشار حداکثر را متوقف کنیم و راه بازگشت به JCPOA متروکه را در پیش بگیریم”
“ایالات متحده باید اراده سیاسی صادقانه نشان دهد … برای لغو همه تحریم ها”

پیوند_انتخابی
[뮌헨=AP/뉴시스]محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، در 15 فوریه سال گذشته در یک کنفرانس امنیتی آلمان صحبت کرد. 23.01.2021.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم نان یانگ = محمد جاباد ظریف وزیر امور خارجه ایران از رئیس جمهور جدید جو بایدن خواست “از فشار خود عقب نشینی کند” ، مانند رفع تحریم ها علیه ایران ، در یک اظهار نظر کتبی.

وزیر ظریف این اظهارات را در تفسیری مکتوب تحت عنوان “ایران توافق هسته ای را که منعقد کرده است می خواهد” ، که در Foreign Affairs ، بیست و دومین مجله دیپلماتیک (به وقت محلی) منتشر شده ، بیان کرد.

وزیر ظریف در مورد “از تهران نخواهید که شرایط جدید را تأمین کند” به دولت سابق دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت: “در مکانی که یک حادثه کوچک می تواند به سرعت از کنترل خارج شود و به یک جنگ بزرگ منجر شود ، به اختلافات دامن زده است. انتقاد کرد.

وی اظهار داشت: “دولت جدید در واشنگتن پایان یافته است” ، با بیان اینکه دولت ترامپ می تواند سیاست شکست خورده را بپذیرد یا تسلیم شود و “بهبود صلح و ادب” در خاورمیانه را ادامه دهد.

در این زمینه ، او خواستار شد ، “رئیس جمهور بایدن می تواند راه بهتری برای پایان دادن به سیاست شکست خورده” حداکثر فشار “ترامپ و بازگشت به توافق نامه ای که سلف خود (ترامپ) کنار گذاشت ، انتخاب کند.”

اصطلاح “توافق نامه” مورد بحث در اینجا به توافق هسته ای ایران (JCPOA ، برنامه جامع اقدام مشترک) اشاره دارد که توسط دولت ترامپ پس گرفته شده است. وی گفت: “اگر (رئیس جمهور بایدن) این کار را انجام دهد ، ایران نیز به اجرای کامل وعده های ما درباره توافق هسته ای باز خواهد گشت.”

آقای ظریف گفت: “دولت بایدن تنها در صورتی قادر خواهد بود که توافق هسته ای را نجات دهد که اراده سیاسی صادقانه ای برای اثبات آماده بودن ایالات متحده برای تبدیل شدن به یک شریک واقعی داشته باشد.”

وی به عنوان نمونه ای از “اراده سیاسی صادقانه” پیشنهاد کرد که “دولت بدون قید و شرط و با اثر کامل کلیه تحریم های اعمال شده ، احیای مجدد یا جایگزین شده در دولت ترامپ آغاز شود.”

“در این صورت ایران تمام اقدامات انجام شده از زمان خروج رئیس جمهور ترامپ از توافق هسته ای را لغو خواهد کرد.” وی گفت: “مذاكرات بین المللی درهای چرخشی نیستند و بازگشت طبیعی به توافق زمانی كه یك طرف فقط بداهه نوازی می كند ، امری طبیعی نیست.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.