[ad_1]

اولین جلسه توجیهی از زمان روی کار آمدن بلیگن
“مقابله با تغییرات آب و هوا ، منافع متقابل”
جنجال در مورد ستم اویغور در چین “عزم کشتار” است

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]وزیر امور خارجه جدید ایالات متحده تونی بلینکلن در مراسم استقبال از وزارت امور خارجه در تاریخ 27 (به وقت محلی) شرکت کرد. 2021.1.27

[서울=뉴시스]خبرنگار جی یی لی = وزیر امور خارجه تونی بلینکلن تأکید کرد که ایالات متحده و چین مهمترین حلقه در جهان هستند و همزمان با رقابت دو کشور موارد همکاری وجود دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده ، وزیر بلینکلن گفت: “هیچ راز نیست که روابط ایالات متحده و چین مهمترین روابط جهان در آینده است.” قسمتهای زیادی را تشکیل خواهد داد. “

وی گفت: “این رابطه به طور فزاینده ای خصمانه می شود. این یک رقابت است.” “هنوز یک طرف همکاری وجود دارد. همکاری در زمینه سود متقابل ، از جمله آب و هوا است.”

بلینکلن با بیان اینکه دستیابی به پیشرفت مشخص در مبارزه با گرم شدن کره زمین به نفع ایالات متحده ، چین و کشورهای جهان است ، گفت: “امیدواریم که بتوانیم آن را ادامه دهیم.”

وی تکرار تغییر اقلیم را به عنوان نمونه عنوان کرد و گفت: در زمینه گسترده تری از سیاست خارجی ایالات متحده موضوعات مورد نگرانی چین وجود دارد ، اما مواردی وجود دارد که باید به طور هم زمان به آنها پرداخته شود.

با این وجود ، وی بحث و جدال پیرامون ستم بر اقلیت ها در منطقه خودمختار اویغور در سین کیانگ را رد کرد و گفت: “تصمیم من در مورد نسل کشی اویغور تغییر نکرده است.”

دبیر بلینکلن در مورد توافق هسته ای ایران (برنامه جامع اقدام مشترک ، JCPOA) گفت: اگر ایران به طور کامل به تعهدات خود تحت برجام عمل کند ، ایالات متحده نیز همین کار را انجام خواهد داد.

با این حال ، وی گفت که “ایران در بسیاری از زمینه ها به تعهدات خود عمل نمی کند” ، وی افزود که ارزیابی انطباق با آن زمان می برد ، اگرچه ایران تصمیم گرفته است توافق هسته ای را مجدداً مطرح کند.

دولت سابق آمریكا ، دونالد ترامپ در سال 2018 به طور یك جانبه از برجام كه ​​به توافق جامعه بین المللی رسیده بود خارج شد. جو بایدن ، رئیس جمهور جدید آمریكا در حال مذاكره با ایران است و پیشنهاد بازگشت احتمالی به برجام را دارد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *