[ad_1]

استفاده همزمان از هویج و چوب
اظهارات جدی به روسیه و چین سرازیر می شود
ایالات متحده نیز بازگشت توافق هسته ای ایران را تأیید کرده است

پیوند_انتخابی
[윌밍턴(미 델라웨어주)=AP/뉴시스]وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن در 24 نوامبر سال گذشته (به وقت محلی) به عنوان نامزد در ویلمینگتون ، دلاور صحبت کرد. 2021.2.2

[서울=뉴시스] خبرنگار شین یونگ وون = تونی بلینگن وزیر امور خارجه ایالات متحده در تاریخ 1 (به وقت محلی) اعلام کرد که در حال بررسی تحریم های اضافی و مشوق های دیپلماتیک برای حل مسئله هسته ای کره شمالی است.

وزیر امور خارجه بلینکلن در پاسخ به این س ifال که آیا کره شمالی را باید به عنوان یک قدرت هسته ای به رسمیت شناخت ، به NBC News گفت که “رئیس جمهور جو بایدن از تیم امنیت ملی خواست” به طور کلی “برای خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره ، سیاست ایالات متحده در قبال کره شمالی را بررسی کنند.” مثل این.

وی گفت: “این ابزار می تواند شامل مشوق های دیپلماتیک نامشخص و همچنین تحریم های اضافی در همکاری با متحدان آمریكا باشد.” تفسیر می شود که او همزمان از هویج و چوب استفاده خواهد کرد.

با این حال ، وی به طور خاص توضیح نداد که “مشوق های دیپلماتیک” چیست.

وی در اولین مصاحبه تلویزیونی خود از همان روز روی کار آمدن ، موضع قبلی خود را تکرار کرد که در حال بررسی سیاستهای موثر کره شمالی مبتنی بر همکاری با اتحاد برای حل مسئله هسته ای کره شمالی است.

در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس سنا در نوزدهم ، وی گفت که مسئله هسته ای کره شمالی “یک مسئله دشوار است که هر دولتی را آزار می دهد” و “من با در نظر گرفتن رویکردهای همه گزینه ها شروع می کنم”.

وی همچنین در آن زمان گفت كه “آیا برای افزایش فشار برای آوردن كره شمالی به میز مذاكره درباره هسته ای سازی و سایر راه حل های دیپلماتیک وجود دارد یا خیر؟”

وی گفت: “ما ائتلاف را در برابر تهدیدهای بین المللی مانند کره شمالی و روسیه دوباره احیا و احیا خواهیم کرد.”

وزیر بلینکلن آن روز انتقادات زیادی را به روسیه و چین کرد در مصاحبه با NBC.

وی ارزیابی کرد که پس از دستگیری و بازداشت دولت مخالف روسیه ، الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان ، اعتراضات گسترده ضد دولتی در حال انجام است و این “اعتراضی است که نشان می دهد مردم روسیه از” فساد “و دیکتاتوری رنج می برند.”

وی گفت: “وزارت خارجه روسیه گفته است كه آمریكا پشت این كار است ، اما این یك اشتباه است.” “این در مورد ناامیدی مردم روسیه از فساد و دیکتاتوری است. دولت روسیه باید به داخل نگاه کند ، نه بیرون.”

وی همچنین اظهارات شدیدی در مورد چین داشت.

وزیر بلینکلن گفت که اگرچه تیم متخصص سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال انجام تحقیقات میدانی در ووهان در مورد عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) است ، اما بازهم کافی نیست که بتواند به سایتی که ویروس در آن یافت شده دسترسی پیدا کند. وی گفت: “این یک مشکل جدی است.”

وی همچنین از اجرای قانون امنیت ملی هنگ کنگ توسط چین به عنوان “رفتار پوچ” انتقاد کرد و گفت: “ایالات متحده باید در برابر انگلیسی های هنگ کنگر که از سرکوب مقامات چینی جلوگیری می کنند ، درهای انگلیسی را باز کند.”

وی بارها تأكید كرد: اگر ایالات متحده عقب نشینی كند ، چین جای آن را پر می كند. وی بار دیگر در مسائل جهانی و سازمانهای بین المللی تأثیر خواهد گذاشت. ”

وی به ایران هشدار داد که “زمان تولید مواد کافی برای توسعه هسته ای در ماه های آینده فرا رسیده است” و گفت اگر ایران به تعهدات ایران در توافق هسته ای ایران (JCPOA ، برنامه اقدام جامع مشترک) پایبند باشد ، ایالات متحده تمایل دارد موقعیت را تکرار کردم.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *