[ad_1]

“ارتقا cooperation همکاری در اقیانوس هند و اقیانوس آرام”
چهار ، مشارکت چند جانبه به رهبری ایالات متحده برای کنترل عمومی … مشارکت در ایالات متحده آمریکا ، ژاپن ، استرالیا و هند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن. 20/11/23

[서울=뉴시스]خبرنگار جی یی لی = وزیر امور خارجه ایالات متحده تونی بلینکلن پس از تحلیف اولین تماس تلفنی خود را با ماریس پین وزیر امور خارجه استرالیا برقرار کرد و بر اهمیت Quad ، یک نهاد نظارت عمومی چند جانبه در منطقه تأکید کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در تاریخ 27 (به وقت محلی) در سخنرانی به اصرار وزیر امور خارجه آمریکا و استرالیا گفت که “دو وزیر تعهد خود را برای همکاری با یکدیگر برای ارتقا cooperation همکاری بین افراد همفکر در هند و اقیانوسیه ابراز داشتند منطقه “

وزارت امور خارجه گفت: “وزیر بلینکلن بر اهمیت همکاری ، از جمله از طریق سازمان ها و دستگاه های چند جانبه مانند Quad” تأکید کرد ، و گفت: “برای رفع چالش های مشترک مانند تغییر آب و هوا ، ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) و امنیت جهانی جهانی . من این کار را خواهم کرد “

“وزرا درباره لزوم هماهنگی دقیق اولویت های سیاست خارجی جهانی متقابل برای ارتقا promotion حقوق بشر ، حاکمیت قانون و امنیت در منطقه بحث و تبادل نظر کردند.”

روز قبل ، وزیر بلینکلن همچنین با وزیر امور خارجه کانگ کیونگ هوا و وزیر خارجه ژاپن موتگی توشیمیتسو صحبت کرد. وی همچنین با متحدان بزرگ غربی مانند انگلیس ، فرانسه و آلمان گفتگو کرد.

کواد یک سیستم همکاری چند جانبه در منطقه هندو-اقیانوس آرام است که توسط ایالات متحده هدایت می شود و شامل چهار کشور از جمله ایالات متحده ، ژاپن ، استرالیا و هند است.

ایالات متحده همچنین کره ، ویتنام و نیوزیلند را برای شرکت در Quad + (Plus) تحت فشار قرار داده است. دولت سابق آمریكا ، دونالد ترامپ همچنین از ایده ایجاد نسخه هند و اقیانوس آرام ناتو (ناتو) با بزرگ كردن چهار جانبه نام برد.

وزرای امور خارجه چهار کشور چهار جانبه در اکتبر گذشته در توکیو ژاپن دیدار کردند. آنها در مورد راههای همکاری در پاسخ به تهدید چین بحث کردند ، اما به توافق مشترک نرسیدند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *