[ad_1]

وی اصرار داشت که “نقض قوانین بین المللی در مورد آزادی حاکمیت فقط در ژاپن مسئله ای نیست

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]وزیر امور خارجه ژاپن موتگی توشیمیتسو. 20/9/17

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هه کیونگ = موتگی توشیمیتسو وزیر امور خارجه ژاپن (is 敏 充) ، که در حال سفر به آمریکای لاتین و آفریقا است ، به این دلیل مشهور است که تصمیم دادگاه کره برای دلجویی از زنان در کشور بازدید کننده ناعادلانه است.

به گفته Sankei Shimbun در 14 ، وزیر امور خارجه موتگی روز گذشته یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین در کنیا برگزار کرد و تصمیم زنان آرامبخش را توسط دادگاه کره که حکم جبران خسارت از دولت ژاپن را در جلسات کشورهای بازدید کننده داشت لغو کرد و به اهمیت با حقوق بین الملل. ” آنها گفتند که مشترک هستند.

وزیر امور خارجه موتگی این موضوع را در جلسات با وزرای خارجه برزیل ، سنگال و کنیا که پس از هشتمین روز ارزیابی راحتی زنان از آنها بازدید کردند ، مطرح کرد.

در این رابطه ، سانکی گفت که هدف این است که از جامعه بین المللی برای ناعادلانه بودن تصمیم استفاده شود.

اصل معافیت از حاکمیت ، حقوق بین الملل مرسوم است که بیان می دارد “دادگاه یک کشور نمی تواند دولت دیگری را به عنوان طرف دادرسی قضایی قضاوت کند”. دولت ژاپن به طور مداوم با رعایت اصل مصونیت حاکمیت با آسودگی خاطر به دادخواست مربوط به زنان پاسخ می دهد ، اما دادگاه منطقه ای سئول که پرونده را به عهده گرفت ، مصونیت حاکمیت را در پرونده زنان راحت تشخیص نداد. در پاسخ ، دولت ژاپن ادعا کرد دادگاه کره قوانین بین المللی را نقض کرده است.

در اوایل روز نهم ، وزیر امور خارجه موتگی مستقیماً از طریق تلفن به وزیر امور خارجه کانگ کیونگ ووا در مورد ارزیابی تسلیت زنان اعتراض کرد و خواستار اقدامات اصلاحی زودهنگام شد.

در همین حال ، دولت ژاپن در حال بررسی “همه احتمالات” از جمله طرح شکایت در دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) در صورت عدم واکنش رادیکال است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *