[ad_1]

پیوند_انتخابی
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وانگ وون بن ، در پاسخ به سوالات خبرنگاران هنگام ریاست كنفرانس مطبوعاتی منظم در پكن بعد از ظهر 21 ، پاسخ داد. (عکس: تیراندازی در وب سایت وزارت امور خارجه چین) 2020.12.21

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = در پاسخ به کودتای نظامی در میانمار ، وزارت خارجه چین تماس گرفت: “جامعه جهانی باید برای کمک به ثبات سیاست و جامعه میانمار اقدام کند.”

به گفته وزارت امور خارجه چین در تاریخ 2 ، سخنگوی وانگ وون بن در یک جلسه توجیهی منظم در طول روز به یک سوال مرتبط پاسخ داد: “چین همسایه دوستانه میانمار است. من امیدوارم که ثبات شرکت را حفظ کنم.”

سخنگوی وانگ همچنین گفت: “ما در شورای امنیت سازمان ملل (شورای امنیت) با کشورهای مربوط در ارتباط هستیم.”

وی سپس اصرار ورزید که “هر اقدامی از سوی جامعه جهانی باید برای ثبات سیاسی و اجتماعی میانمار مفید باشد” و خواستار “این امر باید برای صلح و سازش در میانمار مفید باشد”. وی افزود: ما باید از تشدید درگیری جلوگیری کرده و شرایط را حتی پیچیده تر کنیم.

پیش از این سخنگوی وانگ روز گذشته گفته بود: “امیدوارم اوضاع میانمار در این قانون به نرمی حل شود.”

در تاریخ اول ، تلویزیون نظامی میانمار مشاور آنگ سان سوچی ، رهبر ارشد کشور و نمایندگان حزب حاکم را بازداشت کرد و گفت ارتش به مدت یک سال بر کشور حکومت خواهد کرد.

وضعیت بازداشت در حالی صورت گرفت که تنش های فزاینده ای از سوی ارتش میانمار به وجود آمده است ، نظامیانی که از نتایج انتخابات عمومی حزب حاکم در نوامبر گذشته سرپیچی کردند و این نشان دهنده اقدام نظامی اخیر است.

اتحادیه دموکراتیک خلق (NLD) ، به رهبری مشاور سوزی ، با پیروزی در انتخابات عمومی 2015 ، به حکومت طولانی مدت میانمار پایان داد. NLD با موفقیت یک دولت غیرنظامی را راه اندازی کرد و بسیاری از کرسی های انتخابات عمومی سال گذشته را تأمین کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.