[ad_1]

بایدن از توافق هسته ای ایران استقبال کرد

پیوند_انتخابی
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هو چون چون-یین هنگام ریاست کنفرانس مطبوعاتی منظم در هفتم در پکن ، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. (منبع عکس: تیراندازی در وب سایت وزارت امور خارجه چین) 2020.12.08

[서울=뉴시스] خبرنگار مون یه سانگ = جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، پس از روی کار آمدن ، پیشنهاد پیوستن دوباره به کنوانسیون پاریس درباره تغییرات آب و هوا را داد و وزارت خارجه چین از آن استقبال کرد.

به گفته وزارت خارجه چین در نوزدهم ، سخنگوی هو چون چون-یینگ در جلسه توجیهی منظم روز اظهار داشت: “ما از بازگشت دولت بعدی ایالات متحده به توافق نامه آب و هوای پاریس و سهم فعال آن در پاسخ به تغییرات آب و هوا استقبال می کنیم و منتظریم. ”

سخنگوی هواوی گفت: مسئله تغییر اقلیم یک چالش جهانی است و جامعه جهانی باید برای حل آن همکاری کنند. “چین از همه همکاری ها و تلاش های بین المللی در واکنش به تغییرات آب و هوایی حمایت می کند.”

وی سپس تأكید كرد ، “ما قصد داریم سهم بیشتری در اجرای كنوانسیون تغییر آب و هوا در پاریس و پاسخ به تغییرات آب و هوایی توسط كشورهای جهان داشته باشیم.”

سخنگوی هواوی همچنین از قصد دولت برای شروع مذاکرات در مورد توافق هسته ای ایران استقبال کرد.

هوآ گفت: “موضوع هسته ای ایران در مرحله حیاتی است.” مهمترین مسئله در حال حاضر بازگشت به رسمیت شناختن عمومی (توافق) است كه مقامات مربوطه در دسامبر گذشته به دست آوردند.

به عبارت دیگر ، “ایالات متحده توافق نامه را بدون قید و شرط انجام داده و تحریم های مربوطه را پس گرفته است ، طرف ایرانی به طور کامل وعده های مربوطه را انجام داده و هر کشور مربوطه هیچ شرطی تعیین نکرده است.”

هوآ افزود: امیدوارم کشورهای شرکت کننده (مرتبط با توافق هسته ای ایران) به مسیر عادی توافق هسته ای ایران با جامعه جهانی بازگردند و نقش سازنده ای در پیشبرد راه حل سیاسی این موضوع داشته باشند.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *