[ad_1]

“CGTN دقیقاً از قوانین و مقررات انگلستان پیروی می کند … برای رعایت اخلاق حرفه ای”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = چین به شدت اعتراض كرد كه مقامات انگلیس به دلایل كنترل CCP مجوز پخش تلویزیون بین المللی چین (CGTN) را لغو كرده اند.

به گفته وزارت امور خارجه چین در تاریخ 5 ، سخنگوی وانگ وون بن در یک جلسه توجیهی منظم در طول روز گفت: “انگلستان طرفدار آزادی مطبوعات بود و واقعیت ها را نادیده گرفت و در پخش های CGTN در انگلیس دخالت کرد. این واضح است استاندارد دوگانه. و فشار سیاسی. “من گفتم.

سخنگوی وانگ گفت: “چین می خواهد انگلیس فوراً دستکاری سیاسی را متوقف کرده و اشتباهات خود را اصلاح کند. چین حق اقدام لازم را حفظ کرده و از حقوق و منافع قانونی رسانه های چین محافظت می کند.”

وی افزود: اداره ارتباطات انگلیس به دلیل سیاسی بر اساس تعصب ایدئولوژیک پخش GTN را در انگلیس سرکوب می کند.

سخنگوی وانگ گفت: “CGTN یک آژانس رسانه ای متخصص در بین المللی سازی است و مطابق با اصول عینیت ، انصاف ، حقیقت و صحت ، انطباق دقیق با قوانین و مقررات انگلیس از رسانه ها گزارش می دهد. 10 سال گذشته است و ما در تلاشیم تا با مردم دو کشور خود ارتباط برقرار کرده و درک کنیم. ”

پیش از این ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از راه دور بریتانیا ، Ofcom مجوز پخش را لغو کرد و گفت CGTN با ارسال یک برنامه تحت فرمان حزب کمونیست بدون داشتن حق ویرایش مستقل در نتیجه تحقیقات خود در مورد چهارم (به وقت محلی) ، قوانین داخلی را نقض کرده است.

علاوه بر لغو مجوز ، Ofcom افزود که CGTN به زودی در مورد تحریم های نقض قوانین انصاف در گزارش های اعتراضات دموکراتیک سازی در هنگ کنگ تصمیم خواهد گرفت.

CGTN در قلب تلاش های چین برای گسترش قدرت نرم و بهبود تصویر خارجی خود است و محرومیت از مجوز آن ضربه جدی به CGTN است.

از دست دادن مجوز CGTN در انگلستان همچنین نشان دهنده افزایش تنش میان چین و غرب بر سر رسانه های خبری است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *