[ad_1]

بارها و بارها بر “سیاست تغییر نکرده است” در مورد مسائل تکراری تأکید شده است

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]سخنگوی وزارت امور خارجه ند پرایس در سومین روز (به وقت محلی) در دفتر واشنگتن یک جلسه توجیهی ارائه داد. 2021.02.04.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که از سیاست به اصطلاح “یک چین” پشتیبانی می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ، ند پرایس در یک جلسه توجیهی رسانه ای که از تاریخ سوم (به وقت محلی) در حساب رسمی یوتیوب پخش شد ، به س yesال “آیا دولت جو بایدن از سیاست یکپارچه چین حمایت می کند؟” پاسخ “بله” داد.

سیاست چین یکی از اصول حاکم بر روابط چین و تایوان است و با اصل یک کشور و دو جانبه مطابقت دارد. در سال 1979 ، ایالات متحده رسماً با این اصل از تایوان جدا شد.

با این وجود ، در زمان دولت دونالد ترامپ سابق ، وزیر بهداشت سابق آلیکس آیسا پس از فروپاشی به عنوان رقم درجه یک از تایوان بازدید کرد که واکنش شدید چین را به دنبال داشت. این گزارش به عنوان بخشی از گزارش اصلی سیاست های قوی در قبال چین تفسیر شد.

در آن روز ، سخنگوی پرایس وقتی س aال سیاسی چین مطرح شد ، مدتی سکوت کرد ، سپس خندید و نتوانست بلافاصله پاسخ دهد.

پرایس با بیان اینکه سیاست چین تغییر نکرده است ، تأیید می کند که “تغییری نکرده است” ، گفت: “من فقط می خواهم در مورد آنچه در اینجا می گویم بسیار مراقب باشم.”

سوال کننده دوباره پرسید ، “آیا دولت بایدن از سیاست متحد چین حمایت می کند؟” سخنگوی قیمت بارها گفت ، “بله ، سیاست تغییر نکرده است.”

دولت بایدن معمولاً سیاست های دولت سابق ترامپ را بررسی می کند ، اما شناخته شده است که موضع قوی خود را در سیاست در قبال چین حفظ می کند.

در همین حال ، شورای بین المللی شیکاگو در امور بین الملل (CCGA) ، اندیشکده ای برای روابط بین الملل ، دریافت که 85٪ رهبران عقاید جمهوری خواه و 63٪ رهبران عقاید دموکرات معتقدند که در صورت حمله چین به تایوان ، لازم است نیروهای آمریکایی برای پاسخ دادن. اعلام شد

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *