[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه ، اولین جلسه توجیهی “باید از طریق رقابت استراتژیک از چین پیشی بگیرد”
“ما مطابق با متحدان خود به چین متعهد خواهیم شد
یانتستو ، چین ، “همکاری امکان پذیر است ، اما ما باید امور داخلی تایوان و هنگ کنگ را حفظ کنیم”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] رئیس جمهور چین شی جین پینگ (چپ) و رئیس جمهور آمریکا جو بایدن.

[서울=뉴시스]خبرنگار جی یی لی = ایالات متحده بار دیگر اراده خود را برای مخالفت با اقدامات زورگویی چین تأیید کرده است. یک روز می گذرد که چین سیگنالی را به ایالات متحده ارسال کرده است که در صورت توقف مداخله در امور داخلی ، که تحت “خط قرمز” (خط ممنوع) قرار دارد ، روابط می تواند بهبود یابد.

به گفته وزارت امور خارجه ایالات متحده ، سخنگوی ند پرایس در اولین جلسه توجیهی پس از تحلیف دولت جو بایدن در دوم (به وقت محلی) درباره اظهارات یانگ جیتسو ، عضو دفتر سیاست دیپلماتیک چین در روز گذشته گفت.

دو عضو روز گذشته در یک کنفرانس ویدیویی کمیته ملی روابط ایالات متحده و چین بر احترام و همکاری متقابل تأکید کردند و از ایالات متحده خواستند که به امور داخلی چین مانند هنگ کنگ ، تایوان و منطقه خودمختار اویغور سین کیانگ پایبند باشد. جو بایدن پس از آغاز به کار دولت جدید آمریكا در ماه گذشته ، اولین سمت رسمی خود را به عنوان رئیس دیپلماسی در چین بر عهده داشت.

پرایس گفت: “ما به سخنان آقای یانگ جیئتسو توجه كرده ایم.” ما از دولت چین می خواهیم فشار نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی بر تایوان را متوقف كرده و با رهبری منتخب دموكراتیک گفتگوی معناداری برقرار كند.

وی گفت: “ما در مورد رویکرد استراتژیک دولت چین صحبت کردیم.” “ما با چین در رقابت جدی هستیم. رقابت استراتژیک چارچوب چشم انداز ما برای این رابطه است.”

“چین به کارگران آمریکایی آسیب می رساند ، مزیت فناوری ما را ضعیف می کند و نفوذ ما را در اتحاد ها و سازمان های بین المللی تهدید می کند. همچنین در موارد جدی نقض حقوق بشر که وجدان آنها را رها کرده است ، نقش دارد.”

پرایس گفت: “ما برتری اصلی نظامی خود را حفظ خواهیم كرد ، از ارزش های دموكراتیك خود دفاع خواهیم كرد ، در فن آوری پیشرفته سرمایه گذاری می كنیم و مشاركت های اصلی امنیتی خود را همزمان با مقابله با اقدامات تهاجمی و قهرآمیز چین ایجاد خواهیم كرد.”

وی گفت: “ما رابطه خود (با چین) را از طریق منشور رقابت می بینیم.” “

اتاق همکاری باز بود. پرایس گفت: “شما می توانید آدامس را هنگام راه رفتن بجوید” (منظور این است که شما می توانید همزمان دو کار را انجام دهید). “شما می توانید با چین رقابت کنید ، اما می توانید در مورد موضوعات مشترک با یکدیگر کار کنید ، مانند پاسخ به تغییر. آب و هوا. “

سخنگوی پرایس گفت که وی به دلیل اتهامات به تعویق افتادن تعامل با چین از زمان آغاز کار دولت بایدن ، با متحدان خود در اقیانوس هند و اقیانوس آرام و اروپا در تماس است.

“اتحاد و مشارکت قدرت ما را در برابر طیف گسترده ای از چالش ها ، از جمله روابط عمومی تقویت می کند. ابتدا می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که با اتحادها و شرکای خود همگام هستیم. سپس در چین و سایر مناطق درگیر می شویم. فکر می کنم وجود خواهد داشت.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *