[ad_1]

با توجه به گزارش شفاف و استناد به آیاتتنها یک ماه پس از اعلام چراغ سبز اروپا برای توسعه نسل بعدی جنگنده ها و سیستم پشتیبانی جدید ، وزارت دفاع بریتانیا وارد مرحله بعدی خود شد.

این طوفان سنگ بنای سیستم رزمی هوایی بریتانیا (FCAS) است. این ششمین نسل جنگنده های انگلیسی است که جایگزین بسیاری از جنگنده های موجود در دهه 2040 می شود. البته هنوز راه درازی در پیش است ، اما اکثر سیستم های پیچیده این برنامه برای دهه ها در دست ساخت است.

وزارت دفاع بریتانیا قراردادی به ارزش حدود 250 میلیون پوند (347 میلیون دلار) به کنسرسیومی از شرکت های زیر مجموعه وزارت دفاع بریتانیا ، BAE Systems ، Leonardo ، MBDA UK و Rolls-Royce اختصاص داده است تا طراحی و ارتقاء توسعه FCAS را انجام دهد. به

بر اساس توافق جدید ، کنسرسیوم ابزارها و تکنیک های مورد نیاز برای توسعه و ارزیابی مشخصات و قابلیت های نهایی طراحی Tempest را توسعه می دهد.

البته برنامه FCAS فقط شامل جنگنده های پیشرفته نمی شود. با توجه به توسعه سریع هواپیماهای بدون سرنشین در میدان نبرد در سال های اخیر ، برنامه FCAS به عنوان یک سیستم جامع که شامل استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین انواع سیستم های هوش مصنوعی و سیستم های خودران است در حال توسعه است.

در بیانیه مطبوعاتی BAE Systems آمده است که با تکمیل سیستم FCAS ، با سیستم هایی که توسط متحدان بریتانیایی توسعه یافته است کار می کند تا توانایی های نظامی برتر جهان را ارائه دهد.

برنامه FCAS انگلستان از برنامه ETAP ، که در سال 2000 آغاز شد و شامل انگلستان ، ایتالیا ، سوئد ، اسپانیا ، آلمان و فرانسه است ، تکامل یافت. برنامه اروپایی فعلی شامل آلمان ، فرانسه و اسپانیا است. سرانجام ، کنسرسیوم اتحادیه اروپا به دنبال جایگزینی جنگنده های معروف خود بین سالهای 2035 تا 2040 است و پروژه آنها توسط ایرباس ، داسو و ایندرا در حال پیگیری است.

بر اساس این گزارش ، برنامه بریتانیا علاوه بر ارائه فناوری های پیشرفته به بخش دفاعی ، 26.2 میلیارد یورو به اقتصاد انگلستان کمک می کند و از 21000 فرصت شغلی و همچنین سرمایه گذاری ، نوآوری ، بهره وری و مهارت ها پشتیبانی می کند. در منطقه بهبود می بخشد.

کریس بوردمن ، مدیر عامل BAE Systems گفت: “ما در حال پیگیری یک برنامه بلندپروازانه برای انگلستان هستیم که قابلیت های پیشرفته پدافند هوایی را ارائه می دهد که می تواند با تهدیدات آینده مقابله کرده و امنیت و دفاع ملی ما را حفظ کند.” این برنامه یکی از هیجان انگیزترین دوره ها در تاریخ صنعت ما در سالهای آینده است و به عنوان یک تیم ما این شانس را داریم که بخشی از یک رویداد واقعاً تاریخی باشیم.

اکنون زمان هیجان انگیزی برای جت های جنگنده و سیستم های دفاع هوایی به نظر می رسد ، به خصوص که روسیه به تازگی از هواپیمای جنگنده نسل پنجم خود رونمایی کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.