[ad_1]

ژورنال پزشکی Lancet “ممکن است به نبرد علیه کرونا 19 بپیوندد”

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스]در بیست و هشتم (به وقت محلی) در بیمارستانی در مسکو ، روسیه ، یک مرد مسن علیه واکسن روسی Sputnik V Corona 19 واکسینه شد ، وقتی وزارت بهداشت روسیه استفاده از آن را تأیید کرد ، روسیه واکسیناسیون افراد مسن بالای 60 سال را آغاز کرد. واکسن خود Corona 19. 2020.12.29.

[모스크바=AP/뉴시스]گزارشگر Yoo Se-jin = Sputnik V ، واکسن جدید ویروس کرونا (Corona 19) که توسط روسیه ساخته شده است ، به نظر می رسد ایمن و موثر است ، طبق یک مطالعه اولیه که در مجله پزشکی انگلیس Lancet در تاریخ 2 (به وقت محلی) منتشر شده است.

در آزمایشی که در پاییز سال گذشته با حدود 20 هزار نفر در روسیه انجام شد ، اسپوتنیک V 92٪ کارایی را نشان داد ، اما مشخص نیست که آیا اسپوتنیک V می تواند از گسترش کرونا 19 جلوگیری کند

واکسن Sputnik V روسیه به دلیل عجله در توسعه و توزیع و عدم شفافیت مورد انتقاد قرار گرفته است ، اما دانشمندان انگلیسی یان جونز و پولی روی گفتند: “نتایج گزارش شده به لانست مشخص است. من توانستم در مبارزه با آن شرکت کنم.”

واکسن Sputnik V در تاریخ 11 آگوست سال گذشته توسط دولت روسیه تأیید شد. با این حال ، هنگامی که این واکسن تنها توسط چند ده نفر تأیید شد ، انتقاد توسط متخصصان داخلی و خارجی مورد آزمایش قرار گرفت.

علاوه بر روسیه ، واکسن Sputnik V در حال حاضر در بیش از 10 کشور از جمله بلاروس ، ارمنستان ، جمهوری های شوروی سابق ترکمنستان ، کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی مانند آرژانتین ، بولیوی و ونزوئلا ، الجزایر ، صربستان ، ایران ، فلسطین مجوز دارد. ، و امارات صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) که بودجه تولید واکسن ها را تأمین می کند ، گفت بیش از 50 کشور درخواست 2.4 میلیارد دوز واکسن کرده اند.

این آزمایش بین سپتامبر و نوامبر سال گذشته در 25 بیمارستان در مسکو با حدود 20 هزار نفر بالای 18 سال (از جمله 2100 نفر بالای 60 سال) انجام شد. سه چهارم هر 21 روز دو بار واکسینه شدند و بقیه تزریق دارونما انجام دادند. هیچ عارضه جانبی جدی در هر دو گروه گزارش نشده و 4 مورد مرگ رخ داده است ، اما به دلیل واکسن در نظر گرفته نشده است.

در همین حال روسیه گفت واکسن های Sputnik V در کره ، هند ، برزیل ، چین ، قزاقستان ، ترکیه و بلاروس تولید می شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *