[ad_1]

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스] در 27 امین رهبر میانمار ، آنگ سان سوچی اولین واکسیناسیون تاج 19 را برای پرسنل پزشکی خط مقدم در پایتخت میانمار مشاهده کرد. این واکسن توسط هند تهیه شده و رزین نیز در تاریخ 28 ام تزریق شد.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = هند ، پیش از چین و تحویل واکسن “گرانبها” کرونا 19 به کشورهای همسایه مانند نپال ، میانمار ، مالدیو و سریلانکا ، نقش برجسته ای در منطقه دارد.

میانمار اولین واکسنی را که پنج روز پیش از هند در تاریخ 27th به هند وارد شد ، هنگام بازدید از آنگ سان سوچی ، به پرسنل پزشکی خط مقدم تزریق کرد.

هند بزرگترین تولید کننده انواع داروهای عمومی و واکسنهای بدون نسخه در انواع مختلف است. به طور خاص ، شرکت داروسازی خصوصی موسسه تحقیقات سرم دارای امکاناتی است که بیشترین 19 واکسن تاج را در Pfizer-Bioentech و AstraZeneca-University Oxford تولید می کند.

هند ظاهر خود را به عنوان کشوری بزرگ نشان می دهد که واکسن AstraZeneca را که دارای مجوز تولید است ، در کشورهای همسایه سم پاشی می کند ، در حالی که واکسن های اولویت دار برای 300 میلیون نفر در کشورش در حال اجرا بودند.

واکسن AstraZeneca ، که میانمار از هند دریافت می کند ، می تواند 750،000 نفر را در 1.5 میلیون آمپول کاملاً تلقیح کند. می توان گفت در مقایسه با کل جمعیت میانمار با بیش از 60 میلیون نفر اندک است ، اما این یک هدیه عالی برای میانمار است.

در میانمار ، 411 مورد تأیید شده جدید به آن روز اضافه شد که تعداد کل موارد تأیید شده بیش از 138،000 مورد و تعداد کشته شدگان 3080 نفر بود.

در این روز ، نپال همچنین یک رویداد برای تزریق 1 میلیون تزریق واکسن AstraZeneca ، که برای اولین بار از هند دریافت شده بود ، برگزار کرد. مانند هند ، نپال ، که بیشتر ساکنان آن هندو هستند ، به جنوب غربی آسیا تعلق دارد و شیوع کرونا 19 سنگین تر از آسیای شرقی است.

تعداد کل موارد تأیید شده در جمعیت 32 میلیون نفری از 270،000 مورد فراتر رفته است. در مقایسه با کشورهای همسایه ، بنگلادش با 170 میلیون نفر و پاکستان با 220 میلیون نفر ، موارد تایید شده مجموعاً برابر با 530،000 نفر است ، نپال موارد تایید شده بیشتری دارد. با این حال ، تعداد مرگ و میر در سال 2017 زیاد نیست.

چین برای استفاده در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا از جمله اندونزی ، ترکیه و آمریکای جنوبی تأیید شده است ، زیرا این واکسن محصولات Sinobac و Sinopam را تولید می کند.

با این حال ، برنامه ریزی شده است که از Sinofam چینی به همراه Baraksa Kovacsin و AstraZeneca محلی هند در طرح بستری شدن در هند استفاده شود.

هند در حال حاضر 10.83 میلیون مورد جمعاً تایید شده دارد ، اما روند نزولی مشخص است ، با اینکه تعداد موارد تایید شده دیگر در نیم سال به کمتر از 10 هزار مورد می رسد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *