[ad_1]

چند هفته پشت خیابانهای دیگر آمریکای جنوبی
واکسن علیه روسیه Sputnik V رد شده است

پیوند_انتخابی
[마나우스=AP/뉴시스]در چهاردهم (به وقت محلی) خانواده ای از بیماران مبتلا به کرونا 19 جاده را بستند و در مقابل بیمارستان 28 آگوستو در مانائوس ، آمازونای برزیل اعتراض کردند. ده ها بیمار کرونا 19 که در اینجا بستری بودند ، گزارش شده است که به دلیل فروپاشی سیستم پزشکی ، از جمله تأمین ناکافی تخت و مخازن اکسیژن ، از خارج از کشور منتقل شده اند. 2021.01.15.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = مقامات بهداشتی برزیل خیانت دو گونه کرونا 19 از جمله Synovac و AstraZeneca را در تاریخ هفدهم (به وقت محلی) تأیید کرده و واکسیناسیون در بزرگترین کشور آمریکای جنوبی آغاز می شود. در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی مانند شیلی و آرژانتین ، به دلیل جنجال های سیاسی ، وضعیت برای چند هفته در حال کند شدن است.

به گزارش آسوشیتدپرس و رسانه های محلی ، دولت برزیل در حال حاضر در حال آماده سازی برای تلقیح 6 میلیون دوز واکسن تاج سینوواک طی چند روز آینده است. دو میلیون نسخه از AstraZeneca که به طور مشترک توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده اند نیز به زودی وارد بازار می شوند.

در همین حال ، اداره بهداشت ملی (Anvisa) وزارت بهداشت برزیل در شانزدهم اعلام کرد که استفاده اضطراری از واکسن روسی Sputnik V را که توسط شرکت بزرگ دارویی Unian Kimica و دیگران انجام می شود ، قبول نمی کند.

اداره بهداشت و نظارت ملی درخواست استفاده اضطراری را رد کرد زیرا Sputnik V “از حداقل استانداردها” مانند واکسن کرونا 19 برخوردار نیست. یونیانگ کیمیکا در سه ماهه اول ژانویه تا مارس سال جاری 10 میلیون دوز Sputnik V درخواست کرده است.

اداره بهداشت ملی در بیانیه ای توضیح داد که Sputnik V تضمین های کافی در مورد آزمایشات بالینی مرحله 3 و تولید واکسن ارائه نکرده است.

برزیل دارای یک سیستم مراقبت های بهداشتی قوی و چندین دهه تجربه قرنطینه در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی است ، اما تأخیر در معرفی این واکسن به دلیل اختلافات سیاسی است. رئیس جمهور زائر بولسونارو از خرید کیسه سینو با حمایت مالی فرماندار ایستگاه گوآنگ ، دوریا سائو پائولو خودداری کرد و گفت که به کارایی آن مشکوک است.

مائوریتزیو سانتورو ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو ، گفت: “ما به دلیل نبردهای رقیب بین دولت های مرکزی و ایالتی همکاری نمی کنیم. من می توانستم.”

وزیر بهداشت ادواردو پاسوئلو هفته گذشته گفت ، دولت فدرال واکسیناسیون را شروع می کند ، از کارگران بهداشتی و افراد مسن شروع می شود ، از 20 شروع می شود. بر اساس تصمیم آنبیزا ، در ایالت سائوپائولو ، واکسیناسیون در تاریخ هفدهم آغاز شده است.

به دلیل حجم زیاد واردات ، طرح واکسیناسیون فدرال اجرا می شود تا در آینده مناطق محلی و افراد دارای بیماری های بزرگ بالای 60 سال در اولویت قرار گیرند.

وزارت بهداشت برزیل گفت که در تلاش است تا حد ممکن افراد را با افزایش اختلاف بین دوز اول و دوم واکسینه کند.

با این حال ، در مکانهایی که به دلیل منطقه غلظت Crown 19 در سال 2020 همه سیستم های بهداشتی فروپاشیده اند ، مانند ماناوس ، پایتخت آمازون ، بدترین وضعیت ادامه دارد و حتی برخی بیمارستان ها اکسیژن درمانی ندارند. در نتیجه ، پزشکان از انتخاب اینکه کدام بیمار ابتدا از دستگاه تنفس با اکسیژن ناکافی استفاده کند ، رنج می برند.

در مانائوس ، یک شهر منزوی 2 میلیون و 200 هزار نفری ، اکنون فقط تعداد کمی از بیماران کرونا 19 می توانند پذیرفته شوند و بیشتر بیماران به دلیل بیماری در خانه می میرند. کشورهای دیگر برخی از بیماران را که از فروپاشی سیستم پزشکی مانائوس سرریز می کنند ، می پذیرند.

پیوند_انتخابی
[마나우스=AP/뉴시스] پرسنل پزشکی در حال انجام آزمایش جدیدی برای عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) بر روی ساکنان 7 ام (به وقت محلی) در مانائوس ، آمازون ، شمال غربی برزیل هستند. دولت ایالت سائو پائولو در روزی که درخواست تأیید برای استفاده اضطراری را ارائه داد ، گفت: ویروس کرونا ، یک واکسن از شرکت دارویی چینی Sinovac ، 78٪ اثر پیشگیری دارد. 2021.01.08.

رئیس جمهور بولسونارو که به کرونا 19 نیز آلوده بود ، اظهار بی اعتمادی به واکسن تاج از شرکت چینی Sinobaek کرد. انتظار می رفت این واکسن در یک آزمایشگاه محلی که توسط دولت ایالتی سائوپائولو اداره می شود ، تولید شود. فرماندار دوریا به این حمله حمله کرد و گفت پاسخ رئیس جمهور کرونا 19 شکست خورده است.

با این حال ، دولت سائوپائولو نیز اعتماد کرد و اثر واکسن Synovac را عقب و جلو اعلام کرد. در 7 ژانویه اعلام شد که برای بیماران خفیف 78٪ و برای بیماران شدید 100٪ موثر است ، اما یک هفته بعد ، در یک کنفرانس مطبوعاتی که استاندار غایب بود ، مقامات بهداشت اعلام کردند که اثر بالینی فقط 50٪ است.

برخی دانشمندان همچنین ادعا می کنند که داده های قطعی در مورد اثر بخشی واکسن Synovac هنوز فاقد است و استدلال می کنند که قبل از صدور مجوز گسترده ، باید تحقیقات عمیق تر و مطالعات صدها هزار نفر انجام شود.

با این حال ، مقامات بهداشتی در سراسر جهان معتقدند که هر واکسنی مفید است اگر فقط 50٪ از واکسن موثر باشد ، بنابراین بولیوی ، اندونزی ، چین قبلاً تصویب مشروط ویروس کرونا ویروس Sinobaek را داده است.

علی رغم تردیدها و بی اعتمادی رئیس جمهور بولسونارو در مورد واکسن ، بسیاری از برزیلی ها هنوز آن را می خواهند.

برنامه دولت برزیل اتمام واکسیناسیون حداقل 354 میلیون نفر تا پایان سال 2021 است و تخمین زده می شود که اگر دو واکسن قبلاً امضا شده باشد و تولید داخلی آغاز شود ، حداقل 80٪ از جمعیت می توانند واکسینه شوند. .

با این حال طرفداران بولسونارو تمایلی به واکسیناسیون ندارند. یکی از طرفداران او ، راکل استیوز ، ساکن 74 ساله ریو ، گفت که وی به واکسن Synovac اعتقادی ندارد. “من الان یک سال و نیم است که در خانه زندگی می کنم.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *