[ad_1]

افزایش نگرانی در مورد ایمنی واکسیناسیون برای سالمندان
13 نفر ارتباط را تأیید کردند … 16 نفر تحت تحقیق هستند

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] در 27 دسامبر سال 2020 در تورین ، ایتالیا ، جایی که یکی از اعضای اتحادیه اروپا واکسن Pfizer-Bioentech Corona 19 را تزریق کرد ، کادر پزشکی یک بطری تزریق واکسن Pfizer را با یک درپوش بنفش در دست داشتند. 3 ژانویه 2021

[서울=뉴시스] گزارشگر بلومبرگ در شانزدهم (به وقت محلی) گزارش داد که شین یونگ برنده شد = 29 نفر پس از واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ویروس جدید Pfizer-Bioentech (کرونا 19) در نروژ جان خود را از دست دادند.

مقامات بهداشتی نروژ روز قبل اعلام کردند که 23 واکسیناسیون علیه Pfizer مرده است. بیشتر آنها بیش از 80 سال سن داشتند و اندکی پس از دریافت واکسن درگذشتند.

آژانس ایمنی داروهای نروژ گزارش داد که 29 نفر از واکسیناسیون ها عوارض جانبی داشته و 13 مورد از 23 مرگ مربوط به واکسیناسیون بوده است.

با این حال ، در کل 29 نفر در پاسخ کتبی بلومبرگ آن روز کشته شدند.

آژانس دارویی نروژ در پاسخ خود اظهار داشت: “در حال حاضر (همانطور که مربوط به این واکسن است) 13 مرگ تخمینی و 16 مرگ در دست ارزیابی است. وی گفت: واکسن Pfizer تنها واکسنی است که در نروژ استفاده می شود. “تمام مرگ ها مربوط به این واکسن است.”

به ویژه قربانیان بالای 75 سال هستند که کمتر از موارد تایید شده قبلی است.

سازمان دارویی کره توضیح داد که “تمام مرگ های گزارش شده افراد مسنی با بیماری های اساسی جدی بودند. بیشتر آنها عوارض جانبی مانند حالت تهوع ، استفراغ ، تب و درد در محل تزریق داشتند.”

مقامات بهداشتی تخمین زده اند که “نه تنها بیماری زمینه ای ، بلکه عوارض جانبی نسبتاً خفیف نیز می تواند به عواقب جدی منجر شود.”

به گفته رسانه ها ، این بدان معنا نیست که افراد جوان و سالم باید از واکسیناسیون اجتناب کنند. با این حال ، به دلیل مرگ پس از واکسیناسیون Pfizer در ایالات متحده ، اسرائیل و پرتغال ، نگرانی های ایمنی در حال افزایش است.

Pfizer و Bioentech در حال تحقیق در همکاری با مقامات نروژی هستند. آنها در بیانیه ای موقعیت خود را به عنوان “سطح مورد انتظار” اعلام کردند.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *