[ad_1]

تلاش برای گسترش نفوذ در آسه آن در طول تغییر رژیم ایالات متحده

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] رئیس جمهور چین ، وانگ یی ، عضو شورای دولتی مسئول امور خارجه چین و سرپرست وزیر امور خارجه ، در یک کنفرانس ویدیویی بین وزرای خارجه چین و آسه آن در روز نهم صحبت کرد. <사진출처: 중국 외교부 사이트> 2020.09.10

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جائ جون = کمیسار امور خارجه چین ، وانگ یی ، که پس از بازدید از آفریقا در آغاز سال جدید به خانه بازگشت ، از 11 تا چهار کشور انجمن ملت های جنوب شرقی آسیا (آسه آن) بازدید کرد و

با استناد به گزارش های وزارت امور خارجه چین ، شین هوا و Bridegroom Mang و دیگران گفتند که وانگ یی ، وزیر امور خارجه ، به نوبه خود با برنامه 11 تا 16 از میانمار ، اندونزی ، برونئی و فیلیپین دیدار می کند.

در شرایطی که تقابل ایالات متحده و چین در حال تشدید است ، چین در تلاش است نفوذ خود را بر آسه آن گسترش دهد. پیش از افتتاح دولت بعدی جو بایدن ، انتظار می رود با مراجعه به بخش هماهنگی و آشتی در مورد موضوعات برجسته مانند دریای چین جنوبی. اندونزی و فیلیپین.

در روزهای 4 و 9 ، وانگ از پنج کشور آفریقا ، نیجریه ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، بوتسوانا ، تانزانیا و سیشل دیدن کرد.

در ابتدای سی و یکمین سال نو میلادی ، رئیس وزارت امور خارجه چین به منظور ابراز موضع خود برای ارزش گذاری در آفریقا ، به این منطقه سفر كرد.

مدیر وانگ یی علاوه بر همکاری در اقتصاد و بخش انرژی ، برای بحث در مورد همکاری در پاسخ به عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) به کشورهای آفریقایی سفر کرد و قول حمایت داد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *