[ad_1]

کشاورزان مخالف انجمن نخست وزیر مودی برای اصلاحات کشاورزی هستند … ورود به روز قانون اساسی

پیوند_انتخابی
[뉴델리=AP/뉴시스] به احترام روز قانون اساسی ، 26 کشاورز هندی که شبانه دو ماه کشاورزی را رها کردند و به قلعه سرخ ، محل برگزاری جشن در پایتخت رسیدند ، پرچم هایی را جلوی قلعه به اهتزاز در می آورند. پرچم موجود در عکس ، پرچم سه رنگ هند نیست ، بلکه پرچم سیک نیسان صحیپ در پنجاب است.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جیانگ = هزاران کشاورز که نزدیک به دو ماه یک شبه در پایتخت شمال هند اردو زده بودند وارد دهلی نو ، پایتخت بیست و ششمین روز جمهوری خواه شدند و با پلیس درگیر شدند.

بی بی سی و آسوشیتدپرس گزارش دادند که دهها هزار کشاورز در حمله به دهلی نو نقش داشتند و 10 هزار تراکتور آنها را بسیج کردند.
کشاورزان چندین بار پیش از این برای ملاقات و مشورت با پلیس وارد پایتخت شدند ، اما کشاورزان مسیر توافق شده راهپیمایی را رها کردند و برای مقابله با پلیس به یک نقطه اصلی در شهر دویدند.

شایعاتی مبنی بر کشته شدن یک نفر وجود دارد ، اما به نظر می رسد که در هنگام اعتراض پلیس هنگام شلیک گاز اشک آور و آب ، هیچ حادثه یا کشته ای عمده ای در این اعتراضات رخ نداده است. اقدامات تهاجمی کشاورزان اشغال قلعه سرخ (قلعه) در دهلی نو ، رویداد سالانه برای روز جمهوری ، باعث تعجب کسانی شد که به حومه زمستان خود عادت کرده بودند.

رژیم نخست وزیر نارندرا مودی از ملی گرای هندو باراتیا زناتا ، که قدرت را در انتخابات عمومی 2018 به دست آورد ، علی رغم تعداد موارد تایید شده تجمعی پس از ایالات متحده ، قانون اصلاحات کشاورزی را در سپتامبر تصویب کرد

قانونی که فروش ، قیمت و سهام محصولات کشاورزی را آزاد می کند ، که تا کنون محدود شده بود ، اجازه کامل سرمایه گذاری خصوصی در کشاورزی بود. بیش از نیمی از کل جمعیت 1.37 میلیاردی کشاورزان مخالف این امر هستند و می گویند با ناپدید شدن یارانه های دولت و تنظیمات قبلی قیمت غلات ، این امر زندگی را دشوار خواهد کرد.

کشاورزی هند تنها 15٪ از کل تولید اقتصادی را تشکیل می دهد و بیش از 20،000 کشاورز علی رغم یارانه های دولت خود را در بدهی خودکشی کرده اند. کشاورزان خواستار لغو این لایحه شدند و در اواخر ماه نوامبر آنها وارد یک مزرعه شبانه شدند تا راه پایتخت را که در شمال دهلی نو متمرکز است ، مسدود کنند.

پیوند_انتخابی
[뉴델리=AP/뉴시스] پلیس هند مسیر توافق نامه را در تاریخ 26 ام رها کرد ، موانع درهم شکسته و کشاورزان را که در پایتخت پیشروی می کردند متفرق کرد.

در اوایل این ماه ، دولت مودی به مدت 18 ماه مشروطیت صادر کرد ، اما کشاورزانی که حتی در هوای سرد شمال هند به اعتراض خود ادامه دادند ، از انصراف از لغو کامل ، خودداری کردند. در 26 ژانویه ، هنگام تصویب روز قانون اساسی قانون اساسی هند ، نخست وزیر مودی برای تماشای یک رژه بزرگ نظامی و فرهنگی به قلعه سرخ آمد.

در آن روز ، نخست وزیر نخست صبح از یک واقعه ساده بازگشت و به زودی عملیات کشاورزان برای ورود به دهلی نو آغاز شد. کشاورزان با استفاده از جرثقیل و طناب موانع بتونی و فولادی پلیس را پاکسازی کردند ، راه خود را به مرکز شهر به جای حومه باز کردند و از قلعه سرخ بالا رفتند.

اگرچه واکسیناسیون تاج 19 ، که هدف آن تزریق 300 میلیون نفر است ، از شانزدهم آغاز شده است ، اما لازم به ذکر است که آیا نخست وزیر مودی در یک شرایط دشوار با تعداد 11 میلیون جمع شده تایید شده به قانون اصلاحات اقتصادی پایبند خواهد بود. تعداد مرگ بیش از 150،000

انتخابات عمومی منظم سال آینده در هند برگزار می شود ، جایی که بیش از 800 میلیون رأی دهنده در ماه مه 2018 پس از هفت هفته رأی گیری متوالی ، بزرگترین انتخابات را در جهان به ارزش بزرگترین دموکراسی برگزار کردند.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.