[ad_1]

طبق گزارش ها شفافتد کروز ، سناتور جمهوری خواه ، در پاسخ به اصرار ایران مبنی بر انصراف ایالات متحده از توافق هسته ای ، گفت هر توافقی که به پیمان تبدیل نشود ، ادامه نخواهد یافت و دولت بعدی آمریکا آن را لغو خواهد کرد.

کروز ، یکی از صریح ترین قانونگذاران ضد ایرانی سنای آمریکا ، در توئیتر خود نوشت: “فقط یک راه وجود دارد که بایدن توافق هسته ای با ایران را به عنوان یک معاهده (به سنا) ارائه دهد ، که وی این کار را نخواهد کرد زیرا آنها حداکثر مخالفت را می دانند. “دو حزب وجود دارد.

وی افزود: هر توافقی که معاهده نباشد ادامه نخواهد یافت و دولت بعدی آن را در روز اول (روی کار آمدن) می شکند.

مجید طحت روانچی ، سفیر و نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک چهارشنبه شب (به وقت ایران) در جلسه شورای امنیت درباره اجرای برجام 2231 ، گفت: “طی چند سال ، کاملاً ضروری است که اطمینان حاصل شود که همه تحریم ها به روشی معتبر برداشته می شود و ایالات متحده دیگر از برجام خارج نمی شود و یا از مکانیزم آن برای ایجاد بحران جدید برای محروم کردن منافع برجام از ایران استفاده نمی کند.

پیش از این ، یک مقام آمریکایی درباره درخواست ایرانیان برای تضمین آمریکایی ها مبنی بر عدم تکرار خروج از برجام گفته بود: “هیچ تضمینی وجود ندارد. ما این را می دانیم ، ایران هم آن را می داند. “بهترین ضمانت بازگشت به توافقنامه و اجرای آن با تعهد است.”

پیش از این منابع خبری گفته بودند که یکی دیگر از موضوعات مذاکرات وین درخواست ایران برای تضمین آمریکا از عدم خروج از توافق هسته ای برجام از آمریکا بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *