[ad_1]

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]یوشیرو موری ، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو (TOGOC) ، پس از کنفرانس ویدیویی با توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ، در مقر TOGOC در توکیو در تاریخ 28 ، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. IOC و TOGOC ابراز عزم جدی برای میزبانی المپیک کردند و گفتند که هیچ برنامه B برای میزبانی المپیک توکیو وجود ندارد که به دلیل همه گیری تاج 19 تاکنون یک سال به تعویق افتاده است.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هی کیونگ = موری یوشیرو ، رئیس کمیته برگزاری بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو ، در مورد تحقیر زنان اظهارنظر تبعیض آمیز جنسی کرد.

به گفته رسانه های ژاپنی مانند NHK و Asahi Shimbun در چهارم ، رئیس جمهور موری موضوع افزایش تعداد زنان مدیر در هیئت مدیره کمیته المپیک ژاپن (JOC) را یک روز قبل مطرح کرد.

JOC در سال گذشته هدف خود را افزایش سهم مدیران زن به بیش از 40٪ تعیین کرد ، اما در حال حاضر تنها 5 ، 20٪ از 25 مدیر JOC را زنان تشکیل می دهند.

در همین رابطه ، رئیس جمهور موری با بیان سخنان تحقیرآمیز ، گفت: “هیئت مدیره با تعداد زیادی از خانم ها زمان می برد.”

وی سپس با اشاره به افزایش تعداد مدیران زن در انجمن راگبی ژاپن ، جایی که وی رئیس و رئیس افتخاری بود ، گفت: “زمان (تا جلسه) زمان لازم است”.

وی گفت: “زنان احساس رقابت شدیدی دارند. اگر کسی با یک دست صحبت کند ، به نظر می رسد که باید صحبت کند ، بنابراین همه صحبت می کنند.” وی همچنین گفت: “اگر تعداد زنان را افزایش دهید ، دشوار است زیرا بندرت متوقف می شود ، مگر اینکه زمان صحبت را تا حدی تنظیم کنید.

51 نفر ، از جمله شرکت کنندگان آنلاین ، در این جلسه شرکت کردند ، اما هیچ کس شناخته شده نیست که گفته های او را ذکر کند ، مانند خنده در اتاق کنفرانس به دنبال اظهارات تبعیض آمیز جنسی رئیس جمهور موری.

با مشخص شدن سخنان رئیس جمهور موری ، رسانه های اجتماعی (SNS) مملو از انتقادات و صداهای خواستار استعفا شد.

رسانه های خارجی نیز از سخنان رئیس جمهور موری انتقاد کردند. روزنام leading معتبر آمریکایی نیویورک تایمز (NYT) گفت: “رئیس برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو پیشنهاد کرد که زنان در این نشست بیش از حد صحبت کنند. برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو علاوه بر مخالفت و مشکلات خرابی ، با عصبانیت جدیدی نیز روبرو شدند.”

NYT در توییتر خود گفت که آرا calling فراخوان استعفا ، همراه با انتقاداتی از جمله “این یک اظهارنظر تبعیض آمیز است” و “مشکل این است که هیچ کس مخالفت نمی کند.”

خبرگزاری فرانسه نیز با ارائه اخبار مرتبط ، خاطرنشان كرد كه ژاپن سال گذشته در شاخص تبعیض جنسیتی مجمع جهانی اقتصاد در رتبه 121 از 153 كشور قرار داشت كه این نشان دهنده فاصله جنسیتی در هر كشور است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *