[ad_1]

پیوند_انتخابی
[카불=AP/뉴시스]در 22 (به وقت محلی) ، یک وسیله نقلیه در هنگام بمب گذاری در کابل ، افغانستان منفجر شد و نیروهای امنیتی و پرسنل افغانستان خودرو آسیب دیده را بازرسی کردند. پلیس محلی گفت که این انفجار منجر به کشته شدن 5 نفر از جمله چهار پزشک و دو زخمی شد اما هنوز مشخص نیست که پزشکان در ابتدا کشته شده اند یا خیر. 20/12/2020

[카불=신화/뉴시스] خبرنگار لی جه جونگ = مقامات نظامی در یازدهم گفتند که نیروهای دولت افغانستان دست کم 36 نفر را در دو ایالت جنوبی کشته یا زخمی کرده اند.

در آن روز ، وزارت دفاع در بیانیه ای اعلام کرد که آنها پیش از این به طالبان حمله کرده بودند که می خواستند به نیروهای دولتی (AMDSF) مستقر در منطقه کوهستانی کیجپ ارزگان حمله کنند و 11 شورشی را کشته و شش نفر را زخمی کردند.

در این بیانیه آمده است: در اواسط یک عملیات پیشگیرانه در منطقه کیجاپ ، دو موتورسیکلت شورشی توسط ارتش دولت و مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات منهدم شد.

علاوه بر این ، قول اردوی 205 ارتش اتل تأیید کرد که در عملیاتی گسترده علیه شورشیان طالبان که قصد حمله به نیروهای دولتی را در ولسوالی های ارغنداب و زارای ولایت قندهار ، نزدیک استان ارزگان داشتند ، 13 نفر کشته و 5 نفر زخمی شدند.

گفته می شود که عقب نشینی طالبان و همچنین زمین و مهمات سخت گیر و سنگین در یک حمله دفاعی در استان قندهار منهدم شده است.

از ابتدای سال گذشته ، نیروهای دولت افغانستان عملیات گسترده ای را در سراسر کشور انجام داده اند. شورشیان طالبان هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *