[ad_1]

پیوند_انتخابی
【موگادیشو (سومالی) = افسانه / خبرها residents در 10 سپتامبر 2018 ، ساکنان پس از خود تخریب یک وسیله نقلیه در شهر موگادیشو ، پایتخت سومالی ، مجروحان را به بیمارستانها منتقل کردند. 2021.01.18

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = فرماندهی ارتش آفریقا گزارش داد كه بیش از 700 سرباز آمریكایی مستقر در سومالی عقب نشینی را به اتمام رسانده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس ، سخنگوی هفدهم (به وقت محلی) فرماندهی آفریقای آمریکا گفت: “نیروهای آمریکایی که نیروهای سومالی را آموزش می دهند و از آنها پشتیبانی می کنند ، از جمله نیروهای ویژه مورد استفاده در عملیات ضد تروریسم ، به سایر کشورهای شرق آفریقا مانند کنیا و جیبوتی نقل مکان کرده اند. ” . وی مقیاس خاص سفر و مقصد را فاش نکرد.

استفان تاونسن ، فرمانده فرماندهی آفریقای ارتش آمریکا گفت: “در حین عملیات عقب نشینی آمریکا ، الشباب عملیاتی را علیه سربازان آمریكایی انجام داد ، اما هیچ صدمه جدی یا از بین رفتن جدی تجهیزات وارد نشد.”

سخنگوی کانز در پاسخ به این س whetherال که آیا رئیس جمهور منتخب جو بایدن می تواند استعفا را برگرداند ، گفت: “حدس و گمان یا درگیر شدن در وضعیت خانواده مناسب نیست”

700 سرباز آمریكایی در سومالی مستقر بودند. وی در طول 13 سال گذشته دولت های سومالی را در پاسخ به الشباب ، پیوند دهنده به گروه شبه نظامی افراطی القاعده ، آموزش داده و از آنها پشتیبانی كرده است. تعداد مبارزان در الشباب بین 50 تا 10 هزار نفر برآورد شده است.

با این حال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در 4 دسامبر سال گذشته دستور عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سومالی را صادر کرد. آخرین مهلت لغو تا پانزدهم است. این به عنوان بخشی از برنامه رئیس جمهور ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از خارج تفسیر می شود.

ارتش آمریكا در موقعیتی قرار دارد كه تهدیدی برای امنیت سومالی از خروج وجود نخواهد داشت. با این حال ، AP اعلام کرد 19000 سرباز چند ملیتی از اتحادیه آفریقا (AU) نیز تا امسال خارج خواهند شد ، و گفت که نیروهای سومالی هنوز قادر به محافظت از پلیس نیستند.

AP می گوید الشباب مهارت های خود را در ساخت بمب ارتقا داده و به اهداف غیرنظامی خود در پایتخت ، موگادیشو حمله می کند. عقب نشینی نیروهای آمریکایی یک ماه قبل از انتخابات عمومی در سومالی می تواند بدترین لحظات را در سومالی به وجود آورد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *