[ad_1]

طبق گزارش ها شفافبر اساس این گزارش ، خرید گندم تولیدی در کشور انجام شده و تاکنون بیش از 90٪ مطالبات تولیدکنندگان گندم پرداخت شده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده ، باقیمانده مطالبات کشاورزان تا پایان تسویه خواهد شد ماه برای تأمین نیازهای آینده باید ذخایر برنامه ریزی و اقدام شود تا در ادامه کار در دولت آینده مشکلی پیش نیاید.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: “پیامدهای اقتصادی محدودیت های همه گیر در تاج باعث افزایش قیمت های جهانی برای همه کالاها ، به ویژه کالاهای اساسی شده است و از طرف دیگر خشکسالی تولید برخی از محصولات را کاهش داده است ، بنابراین دولت پیش بینی های لازم را انجام داده و علی رغم همه مشکلات ، به ویژه دو مانع اصلی تاجگذاری و جنگ اقتصادی ، اجازه نمی دهد دولت سیزدهم در آغاز فعالیت خود با مشکل تأمین کالاهای اساسی روبرو شود.

همچنین در این جلسه ، پس از بحث در مورد عرضه کالاهای اساسی ، بانک مرکزی گزارشی از مدیریت بهینه منابع ارزی و تأمین کالاهای اساسی لازم را ارائه داد.

روحانی با بیان اینکه امروز با مقاومت مردم شاهد آغاز امیدبخش شکست جنگ اقتصادی دشمن و رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران هستیم ، گفت: ما ثمره مقاومت ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی دشمن ناکارآمدی تحریم ها

رئیس جمهور افزود: نحوه هزینه كردن منابع ارزی آزاد شده باید به گونه ای برنامه ریزی شود كه باعث افزایش سرعت و سهولت تحویل كالاهای اساسی و مواد اولیه تولید داخلی و تقویت روابط بانكی بین المللی در جهت رونق شود. کشور. “

روحانی همچنین با توجه به اهمیت واکسیناسیون هرچه سریعتر همه افراد جامعه ، بر استفاده از منابع ارزی برای تسریع واکسیناسیون عمومی ، هم از طریق تولیدات داخلی و هم از طریق واردات واکسن ، تأکید کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.