[ad_1]

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스]سربازان میانمار از جاده نپیتو به سمت ساختمان پارلمان در دومین خیابان با وسایل نقلیه زرهی و موانع حفاظت می کنند. 02/2021

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هی کیونگ = اخبار کیودو ژاپن در سومین روز گزارش داد که ارتش در میانمار ، که باعث ایجاد کودتا شد ، بیش از 400 نفر از جمله اعضای سابق حزب حاکم را آزاد و آنها را به خانه فرستاد.

کیودو به نقل از یکی از اعضای اتحادیه ملی دموکراسی و اتحاد خلق (NLD) ، یک حزب حاکم حاکم به رهبری آنگ سان سوچی ، مشاور ایالتی ، به عنوان نخست وزیر.

NLD با کسب 80٪ از کرسی های انتخابات عمومی در 8 نوامبر سال گذشته ، یک پیروزی بزرگ بدست آورد. با این حال ، ارتش و برخی احزاب سیاسی با این استدلال که تخلفی صورت گرفته است ، به نتایج انتخابات اعتراض کردند ، اما آنها توسط کمیسیون انتخابات آزاد شدند. صبح روز اول ارتش کودتا کرد و یک سال حالت فوق العاده اعلام کرد.

گفته می شود ارتش خانم سوجی را در خانه و حدود 400 عضو NLD را در یک مجتمع مسکونی در نپیدو بازداشت کرده اند. به گزارش آسوشیتدپرس ، ارتش و پلیس مجتمع آپارتمانی را محاصره می کنند و نمی توانند به بیرون بروند ، اما مشخص است که آنها می توانند در محل با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با دنیای خارج مکالمه تلفنی داشته باشند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *