[ad_1]

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار مون یه سونگ = قانونگذاران آمریکایی از طریق توافق نامه دو حزب جنبش هنگ کنگ برای دموکراتیک سازی را به عنوان کاندیدای جایزه صلح نوبل امسال توصیه کرده اند. انتظار می رود دولت چین در این مورد واکنش نشان دهد.

چهارمین هنگ کنگ South China Morning Post (SCMP) اعلام کرد که 9 عضو سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه آمریکا ، از جمله سناتور مارکو روبیو ، “جنبش دموکراتیک هنگ کنگ” را به عنوان نامزدهای جایزه صلح نوبل امسال توصیه کردند.

قانونگذاران گفتند: “از سال 1997 (هنگامی که هنگ کنگ به چین بازگردانده شد) ، حقوق بشر و دموکراسی در هنگ کنگ به طور مسالمت آمیز محافظت و حفظ شده است ، و من” جنبشی “را که دائما با کاهش این حقوق مبارزه می کند به عنوان یک کاندیدا توصیه می کنم. برای جایزه صلح نوبل. “

“بسیاری از مدافعان دموکراسی از قبل زندانی شده اند ، برخی در تبعید هستند و برخی دیگر در انتظار محاکمه مجازات هستند. این به دلیل بیان مسالمت آمیز آرا political سیاسی از طریق بیان و انتشار ، انتخابات و مجامع است.” اشاره کرد.

در سی و یکم ماه گذشته ، نمایندگان مجلس نامه ای به رئیس کمیته جایزه صلح نوبل نروژ ، بِریت ریس-اندرسن ، ارسال کردند و جنبش هنگ کنگ برای دموکراسی را به عنوان کاندیدا پیشنهاد کردند و این نامه در سوم (به وقت محلی) منتشر شد.

SCMP گفت: این آخرین موردی است كه قانونگذاران آمریكایی كه در مناطق دیگر ارتباط خوبی ندارند ، برای حمایت از تحریم های هنگ كنگ و مقامات سرزمین اصلی در چین گرد هم آمده اند.

در سال 2018 ، قانون گذاران آمریکایی سه رهبر دانشجویی از جمله جوشوا وونگ ، 21 ساله ، دبیر حزب دموسیستو و ناتان رو ، 24 ساله ، دموسیستو را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل توصیه کردند.

در همین حال ، هنگامی که کمیته جایزه نوبل نروژ جایزه صلح 2010 لیو شیائوبو ، مخالف چینی را به وی اعطا کرد ، چین با انتقام اقتصادی به آن واکنش نشان داد. روابط بین دو کشور همچنان رو به زوال است و در سال 2016 چین عادی سازی روابط با نروژ را اعلام کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *