[ad_1]

“پاسخگویی به دلیل سایر اولویت های سیاسی در شبه جزیره کره رد شد”

پیوند_انتخابی
【سئول = نیوزیس】 رئیس جمهور کیم جونگ اون در روز دوازدهم در مراسم اختتامیه هشتمین کنگره حزب در پیونگ یانگ سخنرانی کرد. 1321.01.13. (عکس = گرفتن روزنامه کارگری)

[서울=뉴시스]گزارشگر Ji-Ye Li = کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) توصیه کرده است که مسائل حقوق بشر در کره شمالی از طریق شورای امنیت سازمان ملل به دادگاه کیفری بین المللی (ICC) ارجاع شود.

با توجه به صدای ایالات متحده (VOA) در تاریخ 1 (به وقت محلی) ، OHCHR اخیراً در گزارش منظمی تحت عنوان “ارتقا the مسئولیت شمال کره. “وی گفت که جامعه جهانی باید اقدامات قویتری انجام دهد.

این گزارش که در 30 ماه گذشته توسط OHCHR منتشر شد ، می گوید كه كشورهای عضو سازمان ملل متحد باید برای اطمینان از محاكمه قضایی افراد درگیر در نقض جدی حقوق بشر در كره شمالی ، مراجعه به ICC را مورد بررسی قرار دهند.

وی تأکید کرد: این مسئله باید در سطح بین المللی مورد توجه قرار گیرد ، مانند ایجاد دادگاه بین المللی ویژه در صورت عدم پذیرش مراجعه به دادگاه بین المللی کیفری.

OHCHR گفت: بحث در مورد مسائل حقوق بشر در کره شمالی در دادگاه بین المللی کیفری یا دادگاه بین المللی کار دشواری است.

با این حال ، تا آن زمان ، وی اظهار داشت که دادگستری کشورهایی که قربانیان نقض حقوق بشر در کره شمالی و خانواده های آنها به آن تعلق دارند می تواند در مسئولیت افرادی که در جنایات علیه بشریت در کره شمالی دست داشته اند ، نقش داشته باشد.

OHCHR خاطرنشان کرد: در حالی که صداها خواستار پاسخگویی در مورد وضعیت حقوق بشر در کره شمالی هستند ، سایر اولویت های سیاسی در شبه جزیره کره از تلاش های جامعه جهانی برای در نظر گرفتن کره شمالی کاسته است.

وی سپس تأکید کرد که تعیین مسئولیت نقض حقوق بشر در کره شمالی نه تنها به دنبال عدالت خواهی و جلوگیری از چنین وضعیتی در آینده است بلکه دستیابی به صلح و ثبات پایدار در شبه جزیره کره ضروری است.

توضیح داده شده است که صلح پایدار در شبه جزیره کره تنها زمانی حاصل می شود که حق قربانی در جستجوی حقیقت و عدالت و جلوگیری از عود مجدد تضمین شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.