[ad_1]

پیوند_انتخابی
[방콕=AP/뉴시스]یازده مسافری که از ماسک برای جلوگیری از کرونا 19 استفاده می کنند ، با حفظ فاصله اجتماعی در اتاقی رو به ایستگاه Hua Lamphong در بانکوک ، تایلند می نشینند. با اعلام اقدامات جدید دولت تایلند ، از جمله محاصره های جزئی ، از جمله محدودیت شدید سفر در برخی مناطق ، امکانات چند منظوره مانند مدارس ، میخانه ها ، خانه های قمار و اماکن عمومی بسته شده است. 2021.01.11.

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جائه جون = بانكوك پست نوشت: بانك مركزی تایلند تصمیم گرفته نرخ بهره مرجع را در پایین ترین سطح یعنی 0.50٪ نگه دارد.

به گفته رسانه ها ، بانک مرکزی تایلند کمیته سیاست های مالی را در همان روز برگزار کرد و روز بعد نرخ بهره را مسدود کرد ، نرخ استاندارد ، 0.50٪ در سال.

کمیته سیاست های مالی گفت اقتصاد تایلند همچنان از شوک عفونت ویروس کرونا رد می شود (کرونا 19) ، اما خطر همچنان زیاد است و احتمال پایین آمدن نرخ رشد امسال به زیر پیش بینی 3.2٪ وجود ندارد.

بنابراین ، کمیته سیاست های مالی گفت که لازم است از اقتصاد با نرخ بهره پایین حمایت شود ، بنابراین سیاست پولی مصمم است که آرام بماند. نرخ بهره استاندارد شش بار پشت سر هم حفظ می شود.

ده نفر از 12 اقتصاددان ، به استثنای دو اقتصاددان ، وضعیت موجود نرخ بهره پایه را پیش بینی می کنند. هر دو کاهش نقطه را 0.25٪ (25 bp) پیش بینی کردند.

در بیانیه ای ، بانک مرکزی تایلند توضیح داد که اقدامات مهار به اندازه شدید نیست و تأثیر آن بر اقتصاد به اندازه سال گذشته با توجه به تکرار کرونا 19 نیست.

با این وجود ، اگرچه بانک مرکزی متذکر شد که نرخ رشد تاکنون کمتر از حد انتظار است ، اما پیش بینی می کند که بهبود صادرات و اقدامات متقابل دولت مطابق با هدف از رشد حمایت کند.

در بازار ، با توجه به اقدامات بانک مرکزی ، انتظار می رود نرخ پایه تا پایان سال در 0.50٪ باقی بماند.

سال گذشته ، در پاسخ به کرونا 19 ، بانک مرکزی نرخ بهره استاندارد را سه برابر با 0.75 واحد درصد کاهش داد.

در تایلند ، در اواسط سال گذشته موفق شد کرونا 19 را سرکوب کند و از اواخر سال دوباره افزایش یافته است.

اقتصاددانان نگرانند که با ظهور مجدد کرونا 19 در میان صنعت توریسم پیشرو ، بهبود اقتصادی به هم بخورد.

بانک مرکزی پیش بینی خود را برای رشد اقتصادی تا سال 2021 با 0.4 واحد درصد از 3.6 درصد به 3.2 درصد در دسامبر سال گذشته به دلیل رکود صنعت گردشگری کاهش داد.

این بار بانک مرکزی امسال رشد خود را کند کرده است. بانک مرکزی گفت که نرخ رشد خود را مطابق انتظارات وزارت دارایی تنظیم کرده است.

وزارت دارایی پیش بینی رشد خود را برای سال 2021 از 4.5٪ به 2.8٪ کاهش داد.

بانک مرکزی دید که صادرات در سال جاری می تواند بیش از 5.7 درصد افزایش پیش بینی شده گسترش یابد ، اما خاطر نشان کرد که گردشگران خارجی کمتر از انتظارات قبلی 5.5 میلیون نفر بودند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *