[ad_1]

بایدن ، سومین اجلاس سران تلفنی پس از روی کار آمدن
“توافقنامه تجارت آزاد آمریكا و انگلیس جدید” انگلیس عجولانه است

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، در 22 ژانویه (به وقت محلی) یک دستور اقتصادی در کاخ سفید امضا کرد.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون در تاریخ 23 (به وقت محلی) ، در گفتگو با رئیس جمهور جدید ایالات متحده جو بایدن ، به شدت آمادگی خود را برای امضای توافق نامه جدید تجاری ایالات متحده و انگلیس ابراز کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، نخست وزیر انگلیس جانسون در یک دیدار تلفنی با رئیس جمهور بایدن گفت که همکاری های دو جانبه برای مبارزه با کرونا 19 و دولت آمریکا در این هفته از الحاق مجدد به توافق نامه آب و هوای پاریس و تعلیق خروج از جهان خبر داد سازمان بهداشت.) دفتر نخست وزیر رسماً اعلام کرده است که چنین تقاضایی در تقسیم نظرات ارائه شده است.

در مورد امضای توافق نامه تجاری جدید بین ایالات متحده و انگلستان ، نخست وزیر جانسون اولویت سیاست تهاجمی تری نسبت به رئیس جمهور بایدن دارد. این بدان دلیل است که انگلیس در اوایل ژانویه دوره اجرای Brexit خود را به پایان رساند و سیاست تجاری مستقل جدیدی را در دوران پس از Brexit برقرار کرد.

سخنگوی کاخ سفید جن ساکی در تاریخ 22 گفت که دو طرف هنوز در مورد جدول زمانی برای امضای توافق نامه جدید تجاری توافق نکرده اند. دلیل آن این است که توجه رئیس جمهور بایدن در حال حاضر معطوف به مبارزه با ویروس ویروس کرونا است و با اصرار کنگره در تصویب بودجه 1.9 تریلیون دلاری برای یارانه های تاج 19 جذب می شود.

جانت یلن ، نامزد دولت بایدن برای وزیر دارایی ، همچنین گفت که در روند تصویب جلسات سنا در اوایل این هفته ، دولت بایدن هنوز توافق نامه های تجاری جدید یا تغییراتی را با سایر کشورها امضا نکرده است.

پیوند_انتخابی
[런던=AP/뉴시스]نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون توافق نامه ای را برای توافق نامه Brexit در آینده (خروج پادشاهی متحده از اتحادیه اروپا) در محل اقامت نخست وزیر در لندن در 30 ام (به وقت محلی) با نظارت دیوید فراست (سمت چپ) ، رئیس کارکنان مذاکرات تجاری انگلیس. 31 دسامبر 2020

وزیر دارایی یلن گفت: “رئیس جمهور بایدن به صراحت اعلام كرد كه تا زمانی كه تصمیم به سرمایه گذاری در كارگران آمریكایی و زیرساخت های مهم نگیرد ، هیچ توافق نامه جدید تجاری را امضا نخواهد كرد.”

با این حال ، در بیانیه روز 23 ، دفتر نخست وزیر انگلیس داونینگ استریت گفت: “نخست وزیران بایدن و جانسون در مورد مزایای امضای توافق نامه تجارت آزاد بین دو کشور بحث کردند.” “نخست وزیر جانسون مشکلات موجود را حل کرد موافقت نامه های تجاری او بارها گفته است. ”

مکالمه تلفنی با نخست وزیر جانسون سومین مکالمه تلفنی با رهبران خارجی رئیس جمهور بایدن از روز 22 است. پیش از این ، رئیس جمهور بایدن خواستار نشست با نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو و رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز ابرادور بود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *