[ad_1]

کوتاهترین نتیجه گیری از طریق مذاکرات رو در رو حتی در شرایط کرونا 19
تعرفه 95.6٪ در کره و 93.8٪ در کامبوج را حذف کنید
صادرات به شرکت های کره ای را با حذف تعرفه هایی مانند تجهیزات سنگین ساختمانی و توت فرنگی گسترش دهید

پیوند_انتخابی
[의왕=뉴시스] خبرنگار کیم جونگ-تاک = ظهور پایگاه کانتینر داخلی در ویوانگ ، گیونگی. 20/9/2020 [email protected]

[세종=뉴시스] خبرنگار Oh Jong-taek = توافق نامه تجارت آزاد کره و کامبوج (FTA) نهایی شد. تعرفه 95.6٪ از صادرات کره به کامبوج ، مانند اتومبیل ، تجهیزات سنگین ساختمانی و محصولات کشاورزی و دریایی ، از بین می رود.

سوم ، وزارت تجارت ، صنعت و انرژی اعلام كرد كه یو منگ هی ، رئیس ستاد مذاكرات تجاری و وزیر بازرگانی كامبوج پان سوراساك ، نتیجه گیری از مذاكرات FTA بین كره و كامبوج را اعلام كرد و بیانیه مشترك را امضا كرد. .

دو کشور برای موافقت FTA با اجلاس کره و کامبوج در مارس 2019 توافق کردند و پس از چهار مذاکره رسمی ، آغاز مذاکرات در ژوئیه گذشته ، نتایج توافق حاصل شد.

طی 10 سال گذشته ، به استثنای عفونت ویروس کرونا در سال گذشته ، کامبوج بیش از 7 درصد رشد اقتصادی داشته است (کرونا 19). حدود 65٪ از جمعیت زیر 35 سال دارای پتانسیل رشد بالایی هستند.

حجم تجارت بین دو کشور در سال گذشته به دلیل تأثیر Corona 19 3/14 درصد کاهش یافت ، اما به طور پیوسته افزایش یافته و به 1 میلیارد دلار در سال 2019 رسیده است.

این ماده عمدتا مواد اولیه پوشاک و کفش (پارچه تریکو و غیره) ، کالاهای باری و نوشیدنی را صادر می کند و سرمایه گذاری مستقیم خارجی انباشته در کامبوج 6.3 میلیارد دلار است.

به طور خاص ، حتی در FTA برای ASTEAN – کره و توافق نامه مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) ، فقط 93.0٪ از کل اقلام و 52.4٪ از واردات به کامبوج مشمول تعرفه نبوده اند. 0.8 درصد اضافی (p) از کل اقلام و 19.8 درصد کل واردات (به ارزش 110 میلیون دلار) از طریق این مذاکره باز شد.

بازار کامبوج به دلیل لغو تعرفه های محصولات کشاورزی و جنگلی مانند توت فرنگی (7٪) و دستشویی (15٪) ، همچنین کامیون (تعرفه 15٪) ، اتومبیل (35٪) و تجهیزات سنگین ساختمانی (15٪) ) ، که بزرگترین صادرات کره است. من می توانم رقابت خود را تضمین کنم.

علاوه بر این ، کره و کامبوج با حذف تعرفه های متقابل اقلامی که دارای زنجیره تأمین بین دو کشور هستند ، از تقویت زنجیره ارزش بین دو کشور حمایت کرده اند.

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]این خبرنگار توسط میونگ کیم = میونگ هی میونگ هی ، رئیس مذاکرات تجاری در وزارت تجارت ، صنعت و انرژی برنده شد. (عکس = تهیه شده توسط وزارت تجارت ، صنعت و انرژی) 2020.08.29. [email protected]

در مورد منسوجات ، کامبوج تعرفه های پارچه های بافتنی (7٪) را لغو کرد ، در حالی که کره تعرفه های پوشاک (5٪) را لغو کرد و نیازهای کشور مبدا را برای پوشاک کاهش داد و صادرات پارچه و لباس را برای شرکت های کره ای آسان کرد.

میونگ هی میونگ هی ، رئیس کارخانه گفت: “این یک پایه محکم برای غلبه بر چالش های مطرح شده توسط کرونا 19 و دستیابی به رشد اقتصادی پایدار برای هر دو کشور خواهد بود.” “من انجامش میدم.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis o[email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *