[ad_1]

طبق گزارش ها شفاف، رای گیری در پارلمان اسرائیل برای رای اعتماد به کابینه ائتلاف به رهبری نخست وزیر نفتالی بنت امشب برگزار شد.

پارلمان اسرائیل با 60 رأی موافق و 59 رأی به حمایت از کابینه جدید ، بنیامین نتانیاهو را پس از 12 سال قدرت از قدرت کنار زد.

نفتالی بنت پس از رای اعتماد به عنوان نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی رسماً سوگند یاد کرد.

هشت حزب اسرائیلی برای برکناری بنیامین نتانیاهو از قدرت و تشکیل یک ائتلاف 60 کرسی متشکل از 120 عضو کنست با هم متحد شده اند.

نتانیاهو 71 ساله در چهارمین انتخابات عمومی در دو سال 23 مارس موفق به تشکیل دولت ائتلافی نشد.

ائتلاف جدید شامل 25 کرسی از احزاب راست میانه ، 19 کرسی از احزاب راست ، 13 کرسی از احزاب چپ و 4 نماینده از یکی از جریان های عربی است.

بر اساس این معامله ، میلیونر 49 ساله نفتالی بنت ، مالک چندین شرکت با تکنولوژی پیشرفته و رهبر حزب یمینا ، برای دو سال نخست نخست وزیر خواهد بود و پس از آن وی ریاست جمهوری را از یایر لاپید ، رهبر حزب یاش آتید. آینده وجود دارد) تسلیم خواهد شد.

تعدادی از وزارتخانه ها مانند وزارت خارجه اسرائیل نیز بین احزاب و اعضای این ائتلاف دوره ای اداره می شوند.

کابینه جدید 28 وزیر دارد که 9 نفر از آنها زن هستند.

میکی لوی رئیس جدید پارلمان اسرائیل شده است

میکی لوی ، عضو حزب یش آتید نیز امشب به رای اعتماد به کابینه ائتلاف ، رئیس جدید کنست صهیونیست رأی داد.

قبل از دستگیری ، نفتالی بنت در پارلمان سخنرانی کرد ، که با تنش میان طرفداران نتانیاهو آغاز شد.

همزمان با سخنرانی بنت در کنست ، تعدادی از نمایندگان نزدیک به نتانیاهو با سر دادن شعارهایی ، وی را گستاخ ، فریبکار و دروغگو خواندند.

رهبر کنست تعدادی از اعضای حزب مذهبی صهیونیست را به دلیل قطع صحبت های بنت و سر دادن شعارهایی علیه وی از جلسه امروز کنست اخراج کرد.

محور سخنرانی بنت در حیاط پارلمان ؛ از تمرکز بر ایران تا گسترش شهرک سازی

بنت در یک سخنرانی گفت: “ما با چالشی روبرو هستیم که به وضوح در خیابان ها قابل مشاهده است و این شکافی است که اکنون در کنست قابل مشاهده است.”

وی افزود: اگرچه رفتن به انتخابات پنجم ، ششم و دهم آسان بود ، اما ما گفتیم که کافی است و خود مسئولیت آن را به عهده گرفتیم.

نفتالی بنت افزود: برگزاری دوره های پنجم و ششم انتخابات به معنای افزایش نفرت است و اسرائیل را نابود خواهد کرد.

وی گفت: وی اوضاع سیاسی این رژیم را حساس و مهم ارزیابی كرد و قول داد كه این رژیم را از بحرانی كه در آن قرار داشت خارج كند.

بنت بر لزوم اصلاح ساختار وزارت امور خارجه تأکید کرد ، که وی آن را ابزار و قدرت رژیم خواند.

وی متعهد شد که بیکاری در این رژیم را کاهش دهد ، و اعلام کرد که 15 درصد از نیروی کار اسرائیل در بخش فناوری استخدام خواهند شد.

متأسفیم ، پخش کننده ویدیو بارگیری نشد. (کد خطا: 101104)

بنت تأکید کرد که وی از توسعه شهرک سازی در همه مناطق ، به ویژه منطقه C (در کرانه باختری) پشتیبانی می کند و روابط بهتری با اعراب (در طول سرزمین های اشغالی از سال 1948) برقرار می کند.

وی بخشی از سخنان خود را به ایران نسبت داد و گفت: كابینه جدید با مقابله با برنامه هسته ای ایران كه بزرگترین تهدید اسرائیل است ، كار خود را آغاز می كند.

وی ادعا می کند که ایران چندین مرکز و پایگاه تروریستی از سوریه تا لبنان و از آنجا به نوار غزه ایجاد کرده است.

بنت تمدید توافق هسته ای با ایران (برجام) را تصمیمی اشتباه خواند و گفت این اجازه را به تهران نمی دهد که به سلاح هسته ای دست یابد.

وی همچنین بر ضرورت برقراری آتش بس در غزه و تبادل اسیران با مقاومت فلسطین تأکید کرد.

نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی نفتالی بنت کیست؟

نفتالی بنت ، رهبر حزب یمن رژیم صهیونیستی یکی از یهودیان افراطی اسرائیل است که نمی تواند عقاید افراطی ، نژادپرستانه و فاشیستی خود را پنهان کند. برای نشان دادن میزان عرب ستیزی وی ، کافی است به جمله معروف وی توجه کنیم: “من در زندگی خود بسیاری از اعراب را کشته ام و مشکلی با ادامه قتل اعراب ندارم.”

نفتالی بنت سرباز سابق نیروهای ویژه اسرائیلی متولد 25 مارس 1972 در یک خانواده یهودی-آمریکایی است. وی پس از ازدواج با همسر و چهار فرزندش در شهر رانانا در سرزمین های اشغالی زندگی کرد.

مانند بنیامین نتانیاهو ، نفتالی بنت در نیروهای عملیات ویژه کوروش ماتکال خدمت می کرد و پس از فروش شرکت فناوری خود به قیمت 145 میلیون دلار در سال 2005 وارد سیاست شد. یک سال بعد ، وی به عنوان رئیس ستاد نتانیاهو عهده دار مسئولیت شد و پس از ترک کابینه نتانیاهو در سال 2010 ، به عنوان رئیس شورای حل و فصل در کرانه باختری اشغالی و نوار غزه منصوب شد.

در سال 2012 ، هنگامی که وی رهبری یک حزب راست افراطی به نام خانه یهودی را به دست گرفت ، رژیم صهیونیستی را بسیج کرد و پس از اظهارات آتشین در مورد درگیری با فلسطینی ها موفق شد در کنست حضور یابد.

این میلیونر بنت صاحب چندین شرکت با تکنولوژی پیشرفته است که به دلیل نفرت از شهروندان عرب فلسطین شناخته می شوند.

در سال 2013 ، او فلسطینیان را متهم کرد که تروریست های فلسطینی باید کشته شوند ، نه آزاد شوند. در مورد کرانه باختری ، وی همچنین گفت که منطقه اشغال نشده است. زیرا در اینجا هیچ کشور فلسطینی نبوده و درگیری اسرائیل و فلسطین حل نشده است. او مخالف سرسخت ایجاد کشور فلسطین است.

رهبر حزب یمینا علاوه بر پرونده امنیتی خود ، مدتی به عنوان وزیر اقتصاد و آموزش در کابینه نتانیاهو خدمت کرده است. وی در سال 2018 نام خانه یهودیان را به یمینا تغییر داد. گرچه بنت یهودی افراطی محسوب می شود اما به آداب و رسوم یهودیان در اسرائیل توجه نمی کند.

وی در سال 2013 با کسب 12 کرسی از 120 کرسی پارلمان اسرائیل برای اولین بار با حزب خانه یهودی کاندید شد. وی از سال 2013 تا 2015 پست وزیر اقتصاد و خدمات دینی را بر عهده داشت و از سال 2015 تا 2019 سمت وزیر آموزش و پرورش را در کابینه های نتانیاهو بر عهده داشت.

نفتالی بنت پس از سالها دوست نزدیک نتانیاهو ، از او فاصله گرفت و در مارس با یامینا ، حزب راست افراطی ، برای کسب هفت کرسی وارد مسابقه اسرائیل شد.

دیدگاه های سیاسی وی تفاوت چندانی با سایر رهبران صهیونیست ندارد ، از جمله اینکه “او مخالف تشکیل یک کشور مستقل و مستقل فلسطین است و البته مخالف راه حل دو دولت برای مسئله فلسطین است.”

وی از حامیان سرسخت شهرک سازی های صهیونیست ها در فلسطین اشغالی است و در همین راستا ایجاد زیرساخت های بیشتر در کرانه باختری و سایر مناطق باقیمانده کرانه باختری را برای رشد اقتصادی اسرائیل پیشنهاد کرده است.

نتانیاهو در مجلس چه گفت؟

من در اینجا به عنوان نماینده یک میلیون اسرائیلی ایستاده ام و به خاطر آنها به مأموریت جدی تضمین موجودیت و امنیت اسرائیل ادامه خواهم داد.

ما دستاوردهای بی سابقه بسیاری از جمله مقابله با تاج و حرکت به سمت اقتصاد آزاد برای اسرائیل داشته ایم.

ما سخت علیه ایران جنگیدیم تا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنیم.

قدرت و عزم ما برای مقابله با ایران ، دولت قبلی ایالات متحده را بر آن داشت تا از توافق هسته ای با ایران خارج شود.

ما معادله زمین به صلح را به معادله صلح به صلح تغییر دادیم و روابط عادی با چهار کشور عربی برقرار کردیم.

من همچنان به انجام مأموریت و وظایفی که به من محول شده است ، ادامه خواهم داد.

ما توانستیم ایالات متحده را ترغیب کنیم سفارت خود را به اورشلیم منتقل کرده و حاکمیت خود را بر جولان به رسمیت بشناسیم.

ما برای سرنگونی این کابینه خطرناک چپ گرایانه هر روز خواهیم جنگید و این اتفاق زودتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد.

بیشتر صهیونیست ها معتقدند که دولت لاپید بنت دوام زیادی نخواهد داشت

طبق نظرسنجی انجام شده توسط رژیم صهیونیستی در کانال 7 ، بیشتر صهیونیست ها معتقدند که دولت ائتلافی جائر لاپید ، رهبر حزب آتید وی و نفتالی بنت ، رهبر حزب یمینا دوام زیادی نخواهد داشت.

طبق این نظرسنجی ، 43٪ از پاسخ دهندگان می گویند که دولت کوتاه مدت خواهد بود ، 30٪ می گویند که دولت جدید برای مدت طولانی روی کار خواهد بود ، اما تا پایان چهار سال دوام نخواهد داشت و تنها 11٪ می گویند دولت اهداف خود را تغییر داده است. چهار سال

س Anotherال دیگری که در این نظرسنجی مطرح شد این بود که آیا بنت به توافق توافق شده با لاپید پایبند خواهد بود ، با 49 درصد گفتند که آنها به توافق عمل می کنند و 29 درصد گفتند که آن را قبول نمی کنند ، اما قبل از پایان. دولت سقوط خواهد کرد 7٪ همچنین تأکید کردند که بنت به طور مداوم در نخست وزیر به لاپید پایبند نخواهد بود.

از شرکت کنندگان همچنین س askedال شد که انگیزه های نفتالی بنت برای پیوستن به دولت تغییر چیست ، با 61٪ اهداف و جاه طلبی های شخصی بنت دلیل اصلی همکاری وی با لاپید ، و تنها 20٪ گفته اند که عوامل ایدئولوژیک دلیل پیوستن وی به دولت جدید 19٪ نیز گفتند که نمی دانند.

واکنش حماس به تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی

در واکنش به تشکیل دولت جدید اسرائیل ، حماس تأکید کرد که برگزاری چندین دور انتخابات “عمق بحران سیاسی اسرائیل” را به موازات بحران نظامی و امنیتی در جریان مقاومت و ثبات فلسطین منعکس می کند مردم.

محمود الزهار رهبر حماس گفت: “نتانیاهو به غزه باخت ، کسانی که بعد از غزه می آیند چگونه می توانند با غزه روبرو شوند.” ما از تهدیدهای دشمن نمی ترسیم.

سامی ابو زهری ، رهبر حماس نیز تأکید کرد که شکست و سرنگونی نتانیاهو از نتایج پیروزی مقاومت در نبرد قدس بود.

فوزي برهم سخنگوي حماس تاكيد كرد كه “هر دولتي كه به قدرت برسد ، ما با آن به عنوان يك دولت اشغالگر كه مقاومت براي بازگرداندن حقوق ملت به تمام شيوه هاي ممكن از جمله مقاومت مسلحانه نياز دارد ، با آن تعامل خواهيم كرد.”

براهوم گفت ما به این معادله که “خون فلسطینیان و مقدسات خط قرمز است” پایبند هستیم و رفتارها و سیاست های رژیم جدید صهیونیستی تعامل ما با آن را تعیین می کند.

واکنش جهاد اسلامی به تشکیل رژیم جدید صهیونیستی

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در واکنش به دولت جدید رژیم صهیونیستی و سیاست تجاوزکارانه آن علیه مردم فلسطین تأکید کرد که ورود چنین دولتی احتمال تنش و درگیری در منطقه را افزایش می دهد.

دکتر یوسف حسین گفت که فلسطینیان امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، باید از فرصت ایجاد شده پس از نبرد قدس برای ایجاد یک نهاد ملی برای حمایت از حقوق و اصول ملی خود استفاده کنند.

حسین تأکید کرد که دیگر نباید به اسلو و مذاکرات سازش با دولت ائتلاف جیر لاپید و نفتعلی بنت اعتماد کرد ، زیرا چنین گزینه ای بی نتیجه است و راه به جایی نخواهد برد.

وی گفت برای همه روشن است که دشمن صهیونیستی برای راه حل دو کشور ارزش قائل نیست ، بلکه به سادگی در تلاش است تا فرصت بیشتری را برای اشغال قسمتهای بیشتری از سرزمینهای فلسطین و عرب بدست آورد.

پیام تبریک بایدن به بنت / بلینکن: ما به محافظت از اسرائیل پایبند خواهیم بود

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، تشکیل نفت جدید صهیونیسم را به نفتالی بنت و جیر لاپید تبریک گفت.

بایدن تأکید کرد که امیدوار است با دولت جدید همکاری کند.

وی همچنین تأکید کرد که ایالات متحده متعهد به حفظ امنیت اسرائیل است و با رژیم جدید برای تقویت صلح و امنیت اسرائیلی ها ، فلسطینی ها و کل منطقه همکاری خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن گفت: “ما از تشکیل دولت جدید اسرائیل به گرمی استقبال می کنیم و منتظر همکاری نزدیک با بنت و لاپید هستیم.”

وی تأکید کرد: ما به همکاری با اسرائیل برای ارتقا peace صلح ادامه خواهیم داد و خود را متعهد به حفظ امنیت این رژیم خواهیم کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *