[ad_1]

“پوتین قانون را نادیده می گیرد و قانون را نشان می دهد”

پیوند_انتخابی
[베를린=AP/뉴시스]در 17 ژانویه ، رهبر مخالفان روسی الکسی ناوالنی قبل از عزیمت به پرواز از فرودگاه برلین براندنبورگ به مسکو ، توسط خبرنگاران محاصره شد. ناوالن در روز چهارم (به وقت محلی) از مردم روسیه خواست “بر وحشت غلبه کنند و کشور را از شر دزدان آزاد کنند”. 2021.2.5

[모스크바=AP/뉴시스] گزارشگر یو سه جین = رهبر مخالفان روسی الکسی نوالن از مردم روسیه خواست “در روز چهارم (به وقت محلی)” بر وحشت غلبه کرده و کشور را از انبوه دزدان آزاد کنند “. از سوی دیگر ، مقامات روسی استدلال کرده اند که دستگیری هزاران معترض که خواستار آزادی ناوالنی هستند ، یک پاسخ قانونی است.

ناوالنی که به دو سال و هشت ماه زندان محکوم شده بود ، در نامه ای به افرادی که در اینستاگرام خود پست کرده بود ، گفت. “من در میله های آهنی محبوس شدم ، اما احساس آزادی می کنم زیرا معتقدم حق با من است.” “از حمایت و کمک خانوادگی شما متشکرم. من آن را به شما می دهم.”

ناوالنی ، 44 ساله ، استاتیک ترین فعال ضد فساد در ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، پس از پنج ماه مداوا در آلمان به دلیل اعتیاد به یک عامل عصبی ، در 17 ژانویه دستگیر شد. مقامات روسی دخالت در اعتیاد ناوالنی را انکار کرده اند ، در حالی که گفته اند هیچ مدرکی برای اثبات وابستگی وی وجود ندارد.

دادگاه مسکو ناوالنی را به اتهام نقض شرایط آزمایشی در حین معالجه پزشکی در زندان دوم زندانی کرد. این حکم ناشی از محکومیت اختلاس در سال 2014 است که ناوالنی ادعا می کند ساختگی بوده و دادگاه حقوق بشر اروپا نیز وی را به غیرقانونی بودن متهم کرده است.

ناوالنی گفت که حبس وی “انتقام شخصی پوتین” برای زنده ماندن علی رغم نقشه ترور بود. مهمتر از همه ، رئیس جمهور پوتین و دوستانش به روسیه پیامی فرستادند: “ما قانون هستیم ، برای کسانی که جرات می کنند ما را به چالش بکشند و قانون را نادیده بگیرند.”

در روسیه ، طی دو آخر هفته متوالی اعتراضات به دستگیری ناوالنی برگزار شده و خواستار آزادی وی در سراسر روسیه شده و هزاران نفر دستگیر شده اند.

لئونید ولکوف ، استراتژیست ارشد ناوالنی که در خارج از کشور زندگی می کند ، گفت: “معترضین به پیروزی اخلاقی بزرگی دست یافته اند ، اما اعتراضات باید تا بهار متوقف شود. در صورت ادامه اعتراضات ، افراد بیشتری دستگیر و معترضان فرسوده می شوند.” .

در عوض ، وی از طرفداران خود خواست تا برای تأیید تحریم های جدید غرب علیه روسیه برای به چالش کشیدن نامزدهای کرملین در انتخابات عمومی سپتامبر و فشار بر آزادی ناوالنی ، تمرکز کنند.

در همین حال ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه هنگامی که وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن از طریق تلفن با موضوع ناوالنی گفتگو کرد ، بر لزوم احترام به قوانین روسیه تأکید کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *